OSP w Przytkowicach wzbogaciła się o nową kamerę termowizyjną

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ORLEN Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach nabyła kamerę termowizyjną FLIR K45.

Kilka dni temu do OSP w Przytkowice dotarł sprzęt zakupiony dzięki dofinansowaniu FUNDACJI ORLEN w ramach programu ,,ORLEN dla Strażaków”, jest nim kamera termowizyjna FLIR K45. Zakup kamery termowizyjnej to pomoc zwłaszcza dla strażaków-ratowników. Taka kamera pozwala na wykrycie trudnych do zlokalizowania pożarów ukrytych, ale też na lepszą ochronę mienia mieszkańców. Dzięki niej strażacy są w stanie szybciej dotrzeć do źródła ognia i zminimalizować szkody materialne powstałe w wyniku działań gaśniczych. Ważną zaletą tej kamery jest również Tryb poszukiwawczo-ratowniczy.
 
 
FLIR K45 jest odporna na upadek z wysokości 2 metrów na powierzchnię betonową, jest wodoszczelna (IP67) może także pracować w temperaturze do +260°C przez 5 minut (zakres pomiaru temperatur do +650°C). Wszystkie nowe kamery Flir z serii K są chronione programem gwarancyjnym FLIR 2-5-10, który obejmuje 2 lata gwarancji na baterie, 5 lat na podzespoły i aż 10 lat gwarancji na detektor, kamera posiada 5 trybów pracy kamery:
  • Tryb strażacki NFPA – Tryb uniwersalny do wstępnej interwencji pożarowej z funkcją ratownictwa i kontroli ognia.
  • Czarno-biały tryb strażacki – Tryb podobny do NFPA w odcieniach szarości.
  • Tryb ogniowy – Zbliżony do trybu strażackiego NFPA, ale początkowa wartość temperatury koloryzacji ciepła jest wyższa.
  • Tryb poszukiwawczo-ratowniczy – Zoptymalizowany pod kątem wysokiego kontrastu obrazu termowizyjnego. Stosowany w sytuacjach obejmujących niższe temperatury np. podczas poszukiwań zaginionych w zalesionym obszarze.
  • Tryb wykrywania ciepła – Rozpoznawanie temperatury najgorętszych miejsc (tzw. Hot Spot). 20% najgorętszego miejsca w danym obszarze oznaczone kolorem czerwonym.
Zakup Kamery Termowizyjnej FLIR K45 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu „ORLEN dla Strażaków” w wysokości 12.000 zł. Środki własne Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach w wysokości: 10.698,42 zł, całkowita wartość zakupu 22.698,42 zł.
 
 
5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x