Od dziś można korzystać z boiska wielofunkcyjnego w Zebrzydowicach

Gmina Kalwaria Zebrzydowska doczekała się wreszcie pierwszego boiska wielofunkcyjnego. Powstało ono w Zebrzydowicach i wynikiem prac oraz wysiłków lokalnej społeczności, która długie lata zabiegała o realizację tego projektu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska doczekała się wreszcie pierwszego boiska wielofunkcyjnego. Powstało ono w Zebrzydowicach i jest wynikiem prac oraz wysiłków lokalnej społeczności, która długie lata zabiegała o realizację tego projektu.

Cieszy mnie, że zdołaliśmy wykonać tę inwestycję. Szczególnie jest to ważne w perspektywie nie tylko zbliżających się Igrzysk Europejskich, które być może zagoszczą dzięki temu obiektowi w naszej gminie, ale przede wszystkim dlatego, że gmina nie posiadała do tej pory tego typu obiektu. Od teraz zawody lekkoatletyczne także będą mogły być z powodzeniem rozgrywane w Zebrzydowicach – mówi radny powiatowy i sołtys Ireneusz Kowalczyk, oraz dodaje: wraz z radnym gminem Marcinem Ożógiem od 2015 roku walczyliśmy o ten obiekt. Lokalna społeczność nawet zobowiązała się do pomocy finansowej w jego realizacji. Bez pracy wszystkich ludzi dobrej woli w sołectwie, nie udałoby się tego zrealizować.

Na uwagę zasługuje fakt, ze pozyskano środki od sponsorów zarówno lokalnych, jak i zewnętrznych.  Zespół boisk wielofunkcyjnych zawiera w sobie bieżnię czterotorową 200 m oraz 60 m, tor do skoku w dal, 2 boiska do koszyków, boisko do siatkówki, badmintona, kort tenisowy boisko do piłki ręcznej (20 m x 40 m) oraz boisko do mini piłki nożnej.

„Wisienką na torcie” jest oświetlenie obiektu. Koszt wykonania oświetlenia oszacowano na około 60-70 tys. złotych. Przewody do oświetlenia musiały być położone pierwsze. Środki pozyskaliśmy od miejscowego biznesmena. który zadeklarował pomoc w wysokości 50 tys. złotych, prosząc o zachowanie anonimowości. Chcielibyśmy mu za to serdecznie podziękować – dodaje Ireneusz Kowalczyk.

Prace nad tym boiskiem były inspiracją do opracowania i budowy podobnego zespołu boisk wielofunkcyjnych w Brodach. Zebrzydowice zapoczątkowały rozwój i inwestycje w infrastrukturę sportową z naciskiem na lekką atletykę w naszej gminie.

Zobacz także: Kiedy powstanie boisko wielofunkcyjne w Zebrzydowicach? Mieszkańcy są zaniepokojeni i zdeterminowani

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x