Kiedy powstanie boisko wielofunkcyjne w Zebrzydowicach? Mieszkańcy są zaniepokojeni i zdeterminowani

ME lekkoatletyczne Polska odnosi znaczne sukcesy niestety w Gminie Kalwaria Zebrzydowska nie można uprawiać tego typu dyscyplin ponieważ nie ma infrastruktury. Burmistrz Ormanty nie widzi problemu.

ME lekkoatletyczne, Polska odnosi znaczne sukcesy – niestety w Gminie Kalwaria Zebrzydowska nie można uprawiać tego typu dyscyplin, ponieważ nie ma infrastruktury. Burmistrz Ormanty nie widzi w tym problemu.

W Zebrzydowicach kilka lat temu powstał pomysł, aby na terenie szkolnego boiska trawiastego wybudować ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne. Mieszkańcy i uczniowie tutejszej szkoły nie mogą się doczekać realizacji. Od 2015 roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska posiada projekt przebudowy boiska na boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Projekt zakłada kilka boisko do gier zespołowych, boisko do tenisa ziemnego, oraz badmintona, bieżnię czterotorową 200m oraz 60m, tor do skoku w dal. Jak się dowiadujemy od aktywu z Zebrzydowic, projektant przedstawił w gabinecie Burmistrza trzy koncepcje, jedna z nich została wybrana, zaakceptowana i zlecona do realizacji przez Burmistrza – jak twierdzi radny Marcin Ożóg – optymalna.

Koncepcja którą wybraliśmy w gabinecie Pana Burmistrza wspólnie z Sołtysem dyrekcją szkoły oraz przedstawicielami rodziców zakładała całą powierzchnie wykonaną z poliuretanu a rozmieszczenie boisk jest takie że można jednocześnie uprawiać kilka dyscyplin sportowych. Ta koncepcja odzwierciedla też boisko z przed 50 laty jako jedyne wtedy boisko w Gminie z bieżnią.

Dlaczego boisko nie zostało przebudowane skoro jest projekt z pozwoleniem na budowę, które niebawem wygaśnie? – pytają mieszkańcy Zebrzydowic. Tego typu boiska w Małopolsce i powiecie powstają, bo jest takie zapotrzebowanie i wiele Gmin już posiada takie boiska, a pozostałe inwestują w infrastrukturę sportową, bo to jest potrzebne dla naszych dzieci, ale też dla nas samych.

To pytanie powinno być skierowane do Pan Burmistrza. Wspólnie z sołtysem Irkiem Kowalczykiem co rok albo nawet i kilka razy w roku wnioskujemy o zabezpieczenie środków w budżecie i realizację inwestycji, mało tego razem z sołtysem poświęciliśmy tez kilka dni aby przedstawić mieszkańcom projekt oraz pozyskać dla Gminy środki. Ku naszemu zdziwieniu kilku mieszkańców oraz lokalni przedsiębiorcy postanowili wesprzeć naszą inwestycję deklarując pisemnie 95 tys. wsparcia finansowego jako wkład własny Gminy, co niezwłocznie przekazaliśmy Panu Burmistrzowi. Mówił Marcin Ożóg

W roku bieżącym w budżecie gminy zabezpieczona została kwota 100 tys zł oraz w prognozie finansowej na 2019 pozostała kwota 700 tys zł na realizacje tej inwestycji.

Czekamy na ogłoszenie przetargu i budowę boiska bo szkoda by było zmarnować 95 tys zł dofinansowania od mieszkańców – dodaje radny Marcin Ożóg.

Czy Burmistrz Augostyn Ormanty ma tak dużo pieniędzy że nie potrzebuje wsparcia od sponsorów? Radny i Sołtys przynoszą pieniądze a Burmistrz nie chce. Dlaczego nie ogłasza przetargu na budowę boiska? Dlaczego nie realizuje budżetu? Takie pytania zadają mieszkańcy Zebrzydowic.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x