Nowy wóz strażacki dla OSP Kalwaria Zebrzydowska dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na 140-lecie istnienia coraz bardziej realny

Miło informować, że w dniu dzisiejszym (26 czerwca 2020 r.) Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała dotację w wysokości 310  tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych.

Miło poinformować, że w dniu dzisiejszym (26 czerwca 2020 r.) Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymała dotację w wysokości 310  tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach programu ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych.

Przedstawiciele OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej Naczelnik Piotr Buśko i Prezes OSP Piotr Śliwa wraz z Burmistrzem Augustynem Ormantym odebrali z rąk Wojewody Piotra Ćwika, Posła na Sejm RP Filipa Kaczyńskiego i Prezesa ZOW ZOSPRP Małopolska Posła na Sejm RP Edwarda Siarkę promesę. Cieszy, że jedna z najbardziej zasłużonych i niestety obciążonych pracą Ochotniczych Straży Pożarnych, jaką jest OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniu dzisiejszym otrzymała dofinansowanie na nowy wóz bojowy. 

Otrzymane dofinansowanie obejmuje zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożenia. W budżecie Gminy Kalwaria Zebrzydowska, została już zagospodarowana kwota 350 tys. zł, dzięki wspomnianemu montażowi finansowemu oraz innym środkom, realnym staje się zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kalwaria Zebrzydowska, która w tym roku świętuje Jubileusz 140-lecia swojego założenia. Być może na jesiennych uroczystościach, wóz już będzie w jednostce.

  • Środki własne OSP Kalwaria Zebrzydowska – 50 tys. zł
  • Wkład Gminy – 350 tys.zł
  • Dotacja z KSRG – 50 tys. zł
  • Środki WFOŚiGW – 310 tys. zł

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
X_y_Z
X_y_Z
26 czerwca 2020 17:45

Według mnie tą straż powinno się zamknąć A nie tracić pieniądze, panowie działający tam są tylko po to żeby czerpać korzyści materialne prywatnie!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x