Nie żyje Marek Studnicki, znany regionalista Wadowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej

W wieku 63-lat, w wyniku ciężkiej choroby w krakowskim szpitalu zmarł Marek Studnicki.

W wieku 63-lat, w wyniku ciężkiej choroby w krakowskim szpitalu zmarł Marek Studnicki.

Bardzo smutna wiadomość dla mieszkańców Wadowic i okolic. Jak dowiadujemy w nocy z wtorku (26 na 27 listopada 2019 r.) w krakowskim szpitalu zmarł Marek Studnicki.

Redakcja otrzymała wspomnienie o Panu Marku:

Marek Studnicki jak mówił o sobie że jest Barwałdzianinem. Barwałd Górny to jego rodzinna miejscowość. Tu chodził do szkoły podstawowej. Już wtedy turystyka nie była mu obca. Brał udział w wielu rajdach organizowanych przez PTTK . Poznawał nowe miejsca. Szukał wiadomości o tych miejscach. Dużo czytał. Jego zasób wiedzy był coraz większy. Miał dar przekazywania tej wiedzy. Z młodzieżą miał wspaniały kontakt. Nic dziwnego,że został działaczem w ZHP. Był też wyśmienitym przewodnikiem. Jego wiedza, jej sposób przekazywania, przytaczanie całych cytatów z książek, to rzecz niesłychana. Niestety. Marek Studnicki jako wspaniały człowiek, harcerz, kolega, przewodnik odszedł. Dla wielu będzie Go brakowało.

Cześć jego pamięci.

Marek Studnicki urodził się w Wadowicach w 1956 roku. Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity, a także Politechniki Krakowskiej. Pisał poezję, promował młodych poetów i artystów. Harcerz, przez wiele lat komendant hufca ZHP w Kalwarii Zebrzydowskiej, a także członek władz wojewódzkich i ogólnopolskich ZHP i członek senior harcerstwa oraz przewodnik.

Od wielu lat udzielał się publicznie i artystycznie. Organizował lub współorganizował wiele imprez w naszym regionie. W ostatnich czasach mieszkańcy Wadowic mogli go kojarzyć głównie ze  spotkań w Galicjance „Kremówka z …”, na których spotykał się  aktorami, pisarzami jak i ludźmi z szeroko pojętego środowiska artystycznego, wśród którego był zarówno znany jak i lubiany. Znany był jako współorganizator masowych imprez sportowych takich jak Bieg Powsinogi.

Marek Studnicki miał 63 lata.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x