Nagrodzono uczestników konkursu „EKOświat za 100 lat”

Na konkurs Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. dla uczniów klas 1-8 „EKOświat za 100 lat” przyszło bardzo dużo prac. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie w formie rysunku, jak ich zdaniem będzie wyglądał świat za 100 lat, przy wykorzystaniu rozwiązań przyjaznych środowisku. Prace miały być propozycją nowych, nawet najbardziej abstrakcyjnych eko-działań, jakie można wdrożyć w życie.

W poniedziałek 13 grudnia na sali sesyjnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty wraz pracownikami Empolu i pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej UM. 

Zwycięskie prace zostaną uhonorowane oklejeniem jednego z samochodów komunalnych Empol Sp. z o.o.  

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wybrać jedną, najlepszą pracę, dlatego wyróżnione zostały wszystkie złożone rysunki.

Poniżej przedstawiamy laureatów oraz osoby wyróżnione z poszczególnych grup wiekowych:

Grupa 1 – klasa I – III

Laureaci konkursu:

I miejsce – Eryk Kądzioła – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
II miejsce – Gabriela Radwan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
III miejsce – Oliwia Jarosz – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach.

Wyróżnienia:

  1. Kacper Baran – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  2. Wiktoria Wcisło – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  3. Maja Bigos – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  4. Natalia Gajewska – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  5. Mateusz Jurek – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  6. Robert Bołdys – Szkoła Podstawowa nr 1 im. JP II w Stanisławiu Dolnym,
  7. Zuzanna Bołdys – Szkoła Podstawowa nr 1 im. JP II w Stanisławiu Dolnym,
  8. Zofia Zaręba – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  9. Nikola Kołodziej – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  10. Alicja Gałuszka – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  11. Maja Matracka – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  12. Lena Jędrzejczyk – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  13. Kornelia Kozieł – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  14. Anna Walczak – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  15. Zofia Chudoba – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  16. Maja Płaczek – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  17. Filip Piwowarczyk – Zespół Szkół nr 7 w Barwałdzie Średnim,
  18. Przemysław Ciernia – Zespół Szkół nr 3 w Przytkowicach,
  19. Alicja Tłomak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  20. Antoni Szymonek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  21. Nikodem Grabek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  22. Kaja Bochenek – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  23. Kacper Biela – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,
  24. Gabriela Sarapata – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,
  25. Amelia Ryłko – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,
  26. Natalia Ochman – Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym,

Grupa 2 – klasa IV – V

Laureaci konkursu:

I miejsce – Julita Radwan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
II miejsce – Marta Synowiec – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej,
III miejsce – Natalia Paw – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany.

Wyróżnienia:

  1. Wiktoria Tłomak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  2. Alicja Opyrchał – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  3. Alicja Matracka – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach,
  4. Gabriela Gabryś – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej,

Grupa 3 – klasa VI – VIII

Laureaci konkursu:

I miejsce – Aleksandra Pilch – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej,
II miejsce – Natalia Wyroba – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
III miejsce – Oliwia Piątek – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zebrzydowicach.

Wyróżnienia:

  1. Jakub Kołodziejczyk – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
  2. Marcela Górnisiewicz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
  3. Patryk Brewczyński – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
  4. Jakub Foryś – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
  5. Wiktoria Grabek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  6. Wiktoria Guzdek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  7. Aleksandra Wicher – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej,
  8. Magdalena Piwowar – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzycach Wielkich,
  9. Nikola Studnicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  10. Weronika Kukuła – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  11. Marcin Komorowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  12. Julia Kwiatek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  13. Natalia Leśniak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  14. Adrian Chromy – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stanisławiu Dolnym Dolany,
  15. Martyna Wróbel – Szkoła Podstawowa nr 1 im. JP II w Stanisławiu Dolnym,
  16. Lena Wróbel – Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Warto zaznaczyć, że budowanie świadomości ekologicznej jest bardzo ważnym zadaniem nie tylko szkoły i rodziców, ale także gminy.

0 0 votes
Article Rating

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: