/Mistrzowska drużyna młodzików MKS Kalwarianki doceniona przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska

Mistrzowska drużyna młodzików MKS Kalwarianki doceniona przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska

Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty spotkał się Piotrem Twardoszem kapitanem zwycięskiej drużyny młodzików MKS Kalwarianka, która wywalczyła Mistrzostwo Polski w Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” oraz Prezesem MKS Kalwarianka Grzegorzem Makówką.

Zespół do mistrzostwa poprowadził Dariusz Iwanowski, który znany jest z osiągania dobrych wyników z młodszymi zawodnikami. Strzelcem turnieju został Klaudiusz Jurek, a zawodnikiem turnieju Krzysztof Twardosz. Obaj są zawodnikami Kalwarianki.

Spotkanie było okazją do przekazania gratulacji i upominków drużynie, a także omówienia spraw związanych z dalszym rozwojem młodych i drużyn młodzieżowych Kalwarianki.

O tym wyczynie pisaliśmy w artykule: Młodzi z Kalwarianki zdobyli Mistrzostwo Polski!!!

 

Przypomnijmy w dniach 24-26.08.2020 r. w Reńskiej Wsi odbył się Finał Centralny IX Ogólnopolskiego Turnieju Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. Najlepsi okazali się młodzi zawodnicy MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska. W rywalizacji brali udział w zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi.

Aby dotrzeć do Turnieju finałowego zawodnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej wygrali eliminację województwa Małopolskiego i otrzymali przepustkę do Turnieju Ogólnopolskiego. W turnieju brało udział 11 drużyn.

Wyjazd zespołu na Turniej finansowo wsparła Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

0 0 votes
Article Rating
Reklama