mat. płatny KW Prawo i Sprawiedliwość

Marek Cimer – Kandydat do Rady Powiatu Wadowickiego

Informacja o najważniejszych zadaniach wykonanych w Radzie Powiatu Wadowickiego w kadencji 2018 – 2024 – Cimer Marek Radny Powiatu Wadowickiego.

Szanowni Państwo,

W Radzie Powiatu pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji. Działałam w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jestem też członkiem Rady Społecznej wspierającej Szpital Powiatowy w Wadowicach.

Angażowałem się w przedsięwzięcia budowy dróg i chodników, podnoszące bezpieczeństwo mieszkańców. W tej kadencji wybudowano i wyremontowano ok. 50 km dróg, wydatki powiatu na zadania w drogownictwie dla Miasta i Gminy Kalwarii Zebrzydowskiej wyniosły ok. 31 mln, 200 tyś zł. Udało się znacząco poprawić stan nawierzchni i odwodnienia na drogach powiatowych; Brody – Palcza, Kalwaria Zebrzydowska – Brzeznica, Przytkowice – Wysoka, Przytkowice – Jakowice, Kalwaria Zeb. ul. Dworcowa, Leńcze – Wola w m.Podolany. Ważnym zadaniem była przebudowa i budowa chodników czy bezpiecznych poboczy, które we współpracy z gminą w 1/2 kosztów wykonane zostały ze środków powiatu. Jak np. chodniki; w Podolanach, Bugaju, Zebrzydowicach, Stanisławiu Dolnym (Dolany i Kępki), Zebrzydowicach Bieńkowicach, Leńczach, Barwałdzie Górnym, Zarzycach Wielkich.

Działam aktywnie w Radzie Społecznej Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Zabiegam o dobrą pomoc medyczną dla mieszkańców, wspierając rozbudowę i wyposażenie Szpitala Powiatowego. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów powstał nowoczesny i bardzo dobrze wyposażony Oddział Dziecięcy. Zwiększono przestrzeń leczniczą dzięki nadbudowie o dwie kondygnacje szpitalnego Pawilonu E – wyposażono oddziały w nowoczesny sprzęt medycznodiagnostyczny. Razem inwestycje wyniosły ok. 44 mln zł. Jestem przekonany, że takie działanie służy mieszkańcom, poprawia świadczenia medyczne oraz bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów. Będę dalej troszczył się aby świadczenia medyczne były na coraz wyższym poziomie, jeżeli dacie mi Państwo taką możliwość w kolejnej kadencji.

Jako Przewodniczący Komisji Oświaty swoją uwagę skupiałem na edukacji młodzieży w szkołach ponadpodstawowych, które finansuje samorząd powiatowy. Jestem dumny z ich sukcesów i osiągnięć. Corocznie skutecznie wnioskuję o nagrody dla wyróżniających się uczniów. Zabiegam o modernizację szkół i nowe inwestycje. W obecnej kadencji w Kalwarii Zebrzydowskiej wybudowano (przy szkołach powiatowych) kompleksy nowoczesnych boisk sportowych z zewnętrznymi placami fitness, natomiast w ZSiPO (LO) powstała siłownia wewnętrzna i strzelnica sportowa, wykorzystująca technologie wirtualne dla szkolenia młodzieży. W bieżącym roku przy ZS im. KEN rusza duży projekt – budowa Centrum Umiejętności w Branży Obuwniczej (koszt przedsięwzięcia to ok. 12 mln zł) będzie to nowoczesne miejsce na warsztaty, szkolenia doskonalenie dla młodzieży i środowiska rzemieślniczego i biznesowego, także dla tej szkoły w budżecie powiatu na 2024 r., zabezpieczono 100 tyś. zł na projekt nowej hali sportowej. Duże fundusze przeznaczono na funkcjonowanie szkół, remonty i zakup pomocy dydaktycznych oraz estetykę i bezpieczeństwo w otoczeniu placówek. Edukacja to dla mnie bardzo ważna i długoletnia działalność, którą należy kontynuować i wzmacniać, dlatego proszę o Państwa wsparcie w wyborach do nowej Rady Powiatu.

Poprzez ten krótki list, pragnę podziękować Mieszkańcom Naszego Miasta i Gminy za pomoc i współdziałanie. Dziękuję wszystkim, którzy współpracowali i pomagali w realizacji zadań dążąc do rozwoju Gminy Kalwaria Zebrzydowska. Wszystkim Państwu, jestem wdzięczny za życzliwość i sympatię. Działalność w Radzie Powiatu to dla mnie służba mieszkańcom i ustawiczna troska o nasze wspólne sprawy. Swoje doświadczenie i kompetencje wykorzystam dla dobra wspólnego w nowej kadencji – jeżeli Państwo – Mieszkańcy Naszej Gminy – dacie mi taką możliwość, oddając na mnie głos poparcia do Rady Powiatu Wadowickiego w nadchodzących wyborach.

Marek Cimer

 

Płatny materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
zośka
zośka
25 marca 2024 17:21

świszczy w uszach
brzęczenie
świerszcza
w soczystym szczawiu
ojczystego
szeleszczenia

podsumowanie mowy – trawy kandydata, a błędów tyle, że wstyd

Bartek
Bartek
25 marca 2024 19:42

non stop te same osoby do powiatu……

janek
janek
26 marca 2024 07:11

Marcin już był, ale sposób prowadzenia jego kampanii wyborczej nie jednego zadziwia :

Marcin wezwał na pomoc Marcina,
i co z tego dla gminy wynika?
„Stary” 5 lat był w powiecie,
Mało robił, a brał po dukacie.
Zaś „Młody”, tylko udaje kogucika !

janek
janek
27 marca 2024 07:35

dziś o pewnej Zośce :

wypraszam sobie
dowcipy na mej osobie
bom ja piękna Zocha
lecz mnie nikt nie kocha
bo za głośno o zwycięstwie trąbie

zośka
zośka
27 marca 2024 11:43

Oj, przydał by nam się taki cudotwórca, lecz jest nierychliwy ten nasz Pan i Stwórca. Bo kto by nie stanął przy sterze, u władzy, to i tak za chwilę wszyscyśmy są nadzy. Jeszcze nam się wmawia, że to jest przejściówka, a my mamy zawsze robić za półgłówka.     O biednych nikt nie dba w naszym pięknym kraju i zaczyna wchodzić to do obyczaju. Emeryt z rencistą na rządowym garnku, co oni mieć mogą – chorobę na karku. Leki bardzo drogie wizyty, lekarze i także jedzenie jest do tego w parze. Ale nasi radni mają niezłe diety, o których pomarzyć… Czytaj więcej »

5
0
Would love your thoughts, please comment.x