Utrudnienia w ruchu drogowym w Kalwarii Zebrzydowskiej w czasie świąt

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 24 do 31 marca 2024 roku na terenie Klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

 

W związku z powyższym informujemy, że w dniach:

– 28 marca 2024 roku  (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00;

– 29 marca 2024 roku (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00;
wystąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.
W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej  W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych:
– w dniu 28 marca relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
– w dniu 29 marca relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz  w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego.
Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska, na ulicach i drogach gminnych.
Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy Policji biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem drogowym.
Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru OO. Bernardynów  z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach w miejscowości Brody i na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

za: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x