„Mała Rzecz” – debiutancki singiel Gabi Katzer

Gabi Katzer, mieszkanka Kalwarii Zebrzydowskiej, dała się poznać szerszej publiczności rok temu, udziałem w programie „Szansa na Sukces” dla dzieci, a kilka dni temu ukazał się jej debiutancki singiel i teledysk „Mała Rzecz”.

Gabi Katzer, mieszkanka Kalwarii Zebrzydowskiej, dała się poznać szerszej publiczności rok temu, udziałem w programie „Szansa na Sukces” dla dzieci, a kilka dni temu ukazał się jej debiutancki singiel i teledysk „Mała Rzecz”.

Dziewczynka wystąpiła w odcinku z udziałem legendarnego zespołu Papa D na czele z Pawłem Stasiakiem. Oczarowała jurorów swoim żywiołowym wykonaniem piosenki „Panorama Tatr”. Zwycięstwo w programie dało Gabrysi szansę walki o reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej podczas konkursu Junior Eurovision 2019. W finale Gabi stanęła na scenie z Viki Gabor i Nikolą Fiedor. Ostatecznie zwyciężczynią „Szansy na Sukces” okazała się Viki, która wywalczyła również pierwsze miejsce dla naszego kraju w konkursie Eurovision.

Niespełna rok od telewizyjnego debiutu w kultowym programie dla dziecięcych wykonawców młoda wokalistka przypomniała o sobie wydając swój debiutancki singiel „Mała rzecz”. Ostatni rok upłynął na intensywnych treningach. Gabi ćwiczyła między innymi w Szkole Muzycznej Yamaha w Wadowicach oraz w Szkole Musicalowej w Krakowie. Ponadto rozpoczęła współpracę z kompozytorem i autorem tekstów Juliuszem Kamilem, współpracującym m. in. z takimi artystami jak Roksana Węgiel, Natalia Zastępa czy Weronika Juszczak. Efektem kooperacji jest singiel „Mała rzecz” , do którego Juliusz Kamil napisał tekst oraz skomponował muzykę. Utwór pojawił się w mediach społecznościowych wraz z promującym go profesjonalnym teledyskiem. Wszystko to pozwoliło na stworzenie kompozycji mającej szansę zaistnieć na polskim rynku muzycznym.

Popowa konwencja utworu „Mała Rzecz” i jego optymistyczny przekaz skierowane są słuchaczy w każdym wieku. Gabi Katzer śpiewa o docenianiu małych gestów, które mogą odmienić czyjeś życie, to wciąż aktualny przekaz, ważny niezależnie od wieku i doświadczenia życiowego. Młoda wokalistka wyśpiewała cenną radę, że czasem dorosłym przyda się przypomnienie o odnalezieniu swojego wewnętrznego dziecka. Ogromnym plusem piosenki i teledysku jest odpowiedni dobór środków artystycznych do młodego wieku wykonawczyni, co nadaje całości autentyczności.

Utwór dostępny jest na kanale YouTube oraz na platformach streamingowych. Trzymamy kciuki za naszą młodą artystkę i z zaciekawieniem obserwujemy jej aktywność.

Sonia Kniapczyk

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Eluszka
Eluszka
28 sierpnia 2020 12:46

Kibicuję Gabrysi i jestem dumna z Niej.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x