Drugi Koncert XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej (21 lipca 2018 r.) - p. Marcin Wolak – bas i p. Andrzej Chorosiński – organy - fot. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej

Koncert XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego

W drugim Koncercie XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbył się w bazylice kalwaryjskiej (21 lipca 2018 r.) wystąpili: p. Marcin Wolak – bas i p. Andrzej Chorosiński – organy.

W drugim Koncercie XXIII Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej, który odbył się w bazylice kalwaryjskiej (21 lipca 2018 r.) wystąpili: p. Marcin Wolak – bas i p. Andrzej Chorosiński – organy.

 

Publiczność zgromadzoną na koncercie oraz wykonawców przywitał kustosz Sanktuarium, o. Konrad Cholewa OFM.

 
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny odbywa się w kalwaryjskim sanktuarium od 1996 roku. Z czasem wydarzenie zyskiwało coraz większy rozgłos, co wpływało na wzrost zainteresowania nie tylko artystyczną stroną koncertów, ale też duchowym pożytkiem czerpanym z prezentowanych dzieł. Od 2009 roku Dyrektorem Festiwalu jest Marcin Wolak. Staraniem Pana Marcina prezentowana muzyka oraz kunszt światowej sławy wykonawców sprawia, że koncerty zdobywają coraz większy szacunek i rozgłos. Dzięki temu kalwaryjskie sanktuarium staje się miejscem propagowania wartości duchowych, które niesie ze sobą muzyka poważna wyrosła z inspiracji religijnej.

Kolejny koncert odbędzie się 28 lipca (sobota) o godz. 20:00. Wystąpią: Tomasz Stolarczyk – puzon, Marek Stefański – organy.

fot. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x