Kalwaryjscy przewodnicy. Tom II - fot. Calvarianum

Kalwaryjscy przewodnicy. Tom II – nowa pozycja Wydawnictwa Calvarianum

W ostatnich dniach do sprzedaży trafiła pozycja Wydawnictwa Calvarianum (Ojców Bernardynów) prezentująca 49 przewodników kalwaryjskich (wraz z ich zdjęciami). O Antoni Kluska OFM w swej książce podaje także spis przewodników, asyst procesyjnych, celebransów i kaznodziei odpustów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Pragnę przekazać wam drugi tom wspomnień o drogich nam kalwaryjskich przewodnikach i historii ich pielgrzymowania z kompaniami do Kalwarii z racji wielkich odpustów Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kiedy to obchodzimy pamiątkę zaśnięcia Matki Bożej, jej pogrzebu, Wielkiego Tygodnia, w którym – biorąc udział w Misteriach – przeżywamy pojmanie, sąd, Drogę Krzyżową i śmierć Pana Jezusa na krzyżu, a także jesiennego odpustu Matki Bożej Siewnej, połączonego obecnie ze zjazdem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Wszyscy pielgrzymi udający się do tego świętego miejsca i do innych sanktuariów zawsze zabierali i nadal zabierają ze sobą intencje, które są motywacją do odbycia takiej pielgrzymki. Dla wędrujących do sanktuarium maryjnego zawsze przewodniczką i opiekunką w czasie drogi jest Matka Najświętsza, a dla idących na Kalwarię Zebrzydowską jeszcze św. Rafał, patron pielgrzymujących, którego kaplica jako pierwsza na dróżkach Pana Jezusa znajduje się tuż przed samą bazyliką i którego opieki wzywamy przed wyruszeniem na nie.

o. Antoni Kluska – fragm. Wstępu

format: 24 x 17 cm, grubość: 1,6 cm
środek: 288 str., papier kredowy błyszczący, druk kolorowy
okładka: twarda, szyta nićmi oprawa, pokryta folią błyszczącą
książka do kupienia w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sklepie internetowym Calvarianum [link]

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x