Kalwarianka szuka swojej historii – poszukuje zdjęć i pamiątek na 100 lecie klubu

W przyszłym roku Miejski Klub Sportowy „Kalwarianka” obchodził będzie Jubileusz 100-lecia założenia. Klub rozpoczyna przygotowania do Jubileuszu. Jednym z planów uczczenia rocznicy jest wydanie książki i albumu. Dlatego też MKS Kalwarianka wraz Urzędem Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej proszą mieszkańców, kibiców o udostępnienie zdjęć i pamiątek związanych z klubem.

Jeśli jesteście w posiadaniu archiwalnych zdjęć, dokumentów itp. związanych z żółto-czerwonymi, mamy gorącą prośbę, aby się nimi z nami podzielić. Spokojnie, nie chcemy byście te materiały nam przekazali, a jedynie udostępnili celem skopiowania – prosi klub MKS Kalwarianka i dodaje 100 lecie Klubu już za rok, dlatego staramy się by tak wspaniały Jubileusz miał wspaniałą oprawę. Każdy z Was może się do tego przyczynić!

Na szczególną uwagę zasługują archiwalne zdjęcia związane z Kalwarianką, które trafią do książki i albumu. Jak podkreślają pomysłodawcy książki i albumu nie chcą wspomnianych zdjęć nikomu zabierać czy też wypożyczyć, a jedynie skopiować i zajmie to kilka minut.

Gdy masz takie zdjęcia, podziel się z nami wspomnieniami na 100-lecie klubu, które trafią do książki i albumu. Prosimy o kontakt – Tomasz Baluś, tel. 692-803-701 promocja@kalwaria-zebrzydowska.pl lub Grzegorz Wypiór tel. 889-731-457 grzegorz.wypior@mkskalwarianka.pl

Zdjęcia już zeskanowane można przesłać na adresy mailowe: promocja@kalwaria-zebrzydowska.pl lub grzegorz.wypior@mkskalwarianka.pl.

Do wszystkich, tych którzy podzielą się zdjęciami i innymi pamiątkami klubowymi trafi książka i album, a także gadżety związane z klubem i gminą

Mamy też bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców Kalwarianki i pasjonatów lokalnej historii, na ukończeniu jest książka autorstwa Lesława Lassoty, Andrzej Nowakowskiego przygotowana specjalnie na Jubileusz 100-lecia. Książka pojawi się na przełomie roku, natomiast promocję albumu zaplanowano na połowę 2023 roku – mówi Tomasz Baluś inicjator powstania książki i albumu dodając: Wspomniane publikacje zostaną wydane przez Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i MKS Kalwariankę.

Pierwsze zdjęciach zostały przekazane przez Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, przedstawiają mecze rozgrywane na „Saharze” w latach 60 i 70 ubiegłego wieku.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x