Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dofinansowanie na transport autobusowy

W dniu wczorajszym (26 sierpnia 2019 r.) otrzymaliśmy dobrą informację, że gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Kalwaria Zebrzydowska jest jedyną gminą w powiecie Wadowickim, która otrzymała pieniądze od Ministerstwa Infrastruktury. Pieniądze te mogą posłużyć do walki z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców Leńcz i Przytkowic oraz innych miejscowości z trudnościami komunikacyjnymi.

W dniu wczorajszym (26 sierpnia 2019 r.) otrzymaliśmy dobrą informację, że gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Kalwaria Zebrzydowska jest jedyną gminą w powiecie wadowickim, która otrzymała pieniądze od Ministerstwa Infrastruktury. Pieniądze te mogą posłużyć do walki z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców Leńcz i Przytkowic oraz innych miejscowości z trudnościami komunikacyjnymi.

Podpisana w czerwcu przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, a zaproponowana i uchwalona przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości ustawa o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych jest już realizowana. Gmina Kalwaria Zebrzydowska od dawna boryka się z dużymi trudnościami komunikacyjnymi, zwłaszcza w Leńczach i Przytkowicach. Ja, jako radny wojewódzki wielokrotnie spotykałem się z mieszkańcami i monitorowałem ten trudny stan rzeczy. Cieszy mnie więc, że to właśnie te miejscowości jako pierwsze będą mogły skorzystać ze środków, jakie Ministerstwo Infrastruktury przekazuje na tworzenie i utrzymywanie połączeń w gminach. Mam nadzieję, że nowe połączenia będą jak najszybciej zrealizowane – mówi nam Filip Kaczyński, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W dniu dzisiejszym (27 sierpnia 2019 r.) o godz. 12:00 Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty odebrał promesę w wysokości ponad 71 tysięcy złotych ze środków z Ministerstwa Infrastruktury w Urzędzie Wojewódzkim. Szybka i rzetelna realizacja połączeń pozostaje już w gestii Burmistrza. Będziemy mu kibicować w jak najsprawniejszym działaniu. Będziemy informować, jak przebiegają działania w sprawie powstania nowych połączeń komunikacyjnych.

od lewej: Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Radny Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński

Dzięki otrzymanym środkom zostaną uruchomione cztery trasy komunikacyjne:

  1. Kalwaria Zebrzydowska – Stanisław Dolny przez Zebrzydowice trasą koło LKS,
  2. Kalwaria Zebrzydowska- Stanisław Dolny Kępki przez Zebrzydowice,
  3. Kalwaria Zebrzydowska, Zarzyce Wielkie – Leńcze – Podolany koło Krzyża
  4. Kalwaria Zebrzydowska- Przytkowice – Pętla Grabie.

Łączna kwota utrzymania tych linii stanowiąca wkład własny gminy wynosi 185 tys. 148 zł, uzyskane dofinansowanie do wspomnianego działania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego opiewa na kwotę 71 835 zł.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x