Kaczmarski w Brzeźnicy – 13 i 14 sierpnia odbywać się będą koncerty twórczości Jacka Kaczmarskiego w ramach 15. edycji zlotu „kaczmarski underground”

W bardzo bliskim sąsiedztwie Tomic, w Brzeźnicy, 13 i 14 sierpnia odbywać się będą koncerty twórczości Jacka Kaczmarskiego w ramach 15. edycji zlotu „kaczmarski underground”.

Edycja ta będzie bardzo kameralna, organizatorzy pragną, aby wzięło w niej udział grono stosunkowo niewielu, ale za to ciekawych, nietuzinkowych osób. Koncerty wykonają m.in. muzycy zespołu „Kwartet Proforma” – Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda (znani szerszej publiczności ze współpracy z Kazikiem Staszewskim), czy – w drodze wyjątku – wieloletni rektor ASP i dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury, występujący dotychczas z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w duecie wyłącznie raz do roku, w Piwnicy pod Baranami. Scena będzie plenerowa, miejsce bardzo malownicze, nad wodą.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter bardzo kameralny i plenerowy, a odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia, nad brzeźnickimi stawami, przy ulicy Wiślanej 36.

Na scenie z piosenkami Jacka Kaczmarskiego wystąpią: w piątek 13 sierpnia na koncercie, który rozpocznie się o godzinie 19:00 – Marcin Gąbka a także „Młodsi Panowie Dwaj”, czyli Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda (znani także z formacji „Kazik & Kwartet Proforma”), natomiast w sobotę 14 sierpnia na koncercie, który rozpocznie się o godzinie 20:00 – Leszek Kazimierski, a także Jego Magnificencja prof. Stanisław Tabisz i dyrektor NCK, Zbigniew Grzyb, dotychczas koncertujący wspólnie tradycyjnie jedynie raz do roku, podczas koncertów pt. „Wódeczka z Kaczmarskim” w Piwnicy pod Baranami.

Bilety na festiwal można zakupić przez stronę fundacjaunderground.pl (sprzedaż biletów na cały pobyt).

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x