Impreza na Skateparku

Lato nieuchronnie ucieka, ale wrzesień to nadal dobra pora na aktywne spędzanie czasu. Od miesięcy w Kalwarii działa skatepark, na którym roi się od młodych amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt znajduje się obok Orlika w kompleksie sportowym „Kalwarianki”. Tym razem chcemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które będzie zlokalizowane właśnie tam.

Lato nieuchronnie ucieka, ale wrzesień to nadal dobra pora na aktywne spędzanie czasu. Od miesięcy w Kalwarii działa skatepark, na którym roi się od młodych amatorów deskorolek, rowerów i hulajnóg. Obiekt znajduje się obok Orlika w kompleksie sportowym „Kalwarianki”. Tym razem chcemy zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, które będzie zlokalizowane właśnie tam.

13 września (niedziela) zachęcamy do zabrania swoich sprzętów jeżdżących i przyjście na kalwaryjski skatepark. Przygotowaliśmy minikoncerty z muzyką ulicy – rap, hip-hop z domieszką innych gatunków muzycznych. Wystąpią młodzi twórcy: Gnojek S.A., CISA x OUTER, Maggie i Szczyp. Prócz tego odbędzie się pokaz specjalny w wykonaniu Kramarczyk Team, czyli rowerowych mistrzów. Będzie też czas na tzw. „luźne granie” podczas którego każdy będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami na skateparku.

Zapraszamy również tych, którzy chcą tylko pooglądać i posłuchać. Spotykamy się z ważnego powodu. Od kilku miesięcy zbieramy środki na leczenie naszej Koleżanki Eweliny Baklarz, która walczy z niezwykle rzadkim i złośliwym nowotworem. W trakcie wydarzenia wolontariusze będą zbierać na ten cel do puszek. Organizatorem jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, a współorganizatorzy przedsięwzięcia to: Gastrosfera, Kramarczyk Team.

Impreza odbędzie się w godzinach 16:00-18:30. Przestrzeń i plenerowy charakter wydarzenia sprzyjają zachowaniu bezpieczeństwa w związku z panującą sytuacją.

WYDARZENIE FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/3353628081327255/

Krótko o wykonawcach:

GNOJEK S.A. – to projekt muzyczny tworzony przez Huberta Gnojka, młodego, ale doświadczonego rapera oraz dwóch muzyków nieistniejącej już formacji Hatbreakers – saksofonisty Sebastiana Stecia i gitarzysty Andrzeja Pudlika. Utwory, które tworzą̨, z założenia mają wyróżniać́ się̨ na tle polskiej sceny rapu pieczołowitością̨ komponowanych podkładów muzycznych (często loopowanych i granych na żywo) oraz tekstami, których autorem jest Hubert, ale bywa, że są efektem burzy mózgów całego zespołu. Tematyka, którą podejmuje Gnojek S.A. to tęsknota, śmierć, poszukiwanie absolutu, refleksje z czasów pandemii.

CISA x OUTER – dwójka raperów ze Skawiny. Cisa od 2012 roku zajmuje się muzyką, a od 2017 robi beaty. Outer rapuje od roku. Obaj w swoich tekstach przekazują swoje przeżycia.

MAGGIE – ma za sobą tysiące godzin treningu tanecznego, uczyła się w szkole baletowej w Krakowie i Warszawie. Od kilku lat jej pasją jest też hip-hop, pisze rapowe teksty w języku angielskim i rosyjskim. Uczy się też śpiewu rozrywkowego i klasycznego. Muzyka jest jej największą pasją i z nią wiąże swoje życie.

SZCZYP – Kacper Szczypczyk (Szczyp) ma 17 lat. Przygodę z rapem zaczął niedawno, zaledwie kilka miesięcy temu, ale intensywnie rozwija się w tej dziedzinie. Razem z kumplami założył rozwijający się kanał na YouTubie SDZ nagrania.

 

Materiał prasowy:
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x