Historyczne wydarzenia w Wiadomościach Powiatowych

W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych redakcja przypomniała historyczne wydarzenia sprzed 40-, 30- i 20-tu lat. Przeżyjmy to jeszcze raz… W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych zbiegły się jubileuszowe relacje z historycznych wydarzeń.

W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych redakcja przypomniała historyczne wydarzenia sprzed 40-, 30- i 20-tu lat. Przeżyjmy to jeszcze raz…

W czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych zbiegły się jubileuszowe relacje z historycznych wydarzeń.

W artykule „I tak się zaczęło” redakcja przypomniała wydarzenia sprzed 30 lat, publikując oryginalny tekst z pierwszego numeru Gazety Ziemi Wadowickiej, opisujący przygotowania i przeprowadzenie wyborów 4 czerwca 1989 roku na terenie Ziemi Wadowickiej.

Czerwiec, to również pielgrzymki Jana Pawła II do naszego kraju. Nie mogło więc zabraknąć relacji z pierwszej, historycznej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II przed 40-toma laty do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz do Wadowic.

Jest też przypomnienie wyjątkowej dla wadowiczan III Pielgrzymki Jana Pawła II do Wadowic przed 20-tu laty przypomniana w artykule pochodzącym z pierwszego numeru Wiadomości Powiatowych oraz wyjątkowe wspomnienia po 20 latach ks. infułata Jakuba Gila, ówczesnego proboszcza wadowickiej parafii, o przygotowaniach do przyjęcia papieża rodaka i przeżyciach związanych z nadejściem Jego wizyty w rodzinnym mieście.

Rocznicę 20-lecia świętuje również samorząd Powiatu Wadowickiego. Wiadomości Powiatowe przygotowały na tę okazję w czerwcowym numerze relację z pierwszej sesji Rady Powiatu wadowickiego, liczącej wówczas 50 radnych. Kto był wówczas radnym? Kto przewodniczył Radzie Powiatu, a kto został starostą?

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x