Herosi innowacyjności w gminie Kalwaria? Głosowanie do 10 września

Jeszcze do 10 września można oddawać głosy plebiscycie Herosi Innowacyjności. W konkursie uczestniczą z naszej gminy Delikatesy Centrum z Zebrzydowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jeszcze do 10 września można oddawać głosy plebiscycie Herosi Innowacyjności. W konkursie uczestniczą z naszej gminy Delikatesy Centrum z Zebrzydowic, Brodów i Kalwarii Zebrzydowskiej, Groszek ze Stanisławia Dolnego.

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Kalwarii Zebrzydowskiej zgłosiła do udziału w plebiscycie 3 sklepy Delikatesy Centrum na które codziennie można oddawać głosy.  W Zebrzydowicach postanowiono wprowadzić belownicę, a w Kalwarii Zebrzydowskiej krajalnicę samoobsługową, w Brodach pofesjonalną krajalnicę do wędlin, a w Stanisławiu Dolnym instalację fotowoltaiczną.

Oddając głos na wybrany projekt, możesz wziąć udział w konkursie dla konsumentów i codziennie wygrywać nagrody pieniężne! Do wygrania nawet 50 kart tygodniowo o wartości 50 zł
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

Uzasadnienie innowacji w Zebrzydowicach

Belownica model HSM v-press 504 to profesjonalna maszyna, która redukuje objętość odpadów poprzez ich prasowanie w bele, które zajmują o wiele mniej miejsca niż tzw. „luźne odpady”. Tego typu urządzenie w efektywny sposób rozwiązuje problem składowania odpadów takich jak papier, karton, folia. 

Korzyści dla klienta i biznesu

Wprowadzenie tej innowacji zapewne pozytywnie wpłynie na poprawę wskaźników dotyczących kosztów związanych z gospodarką opakowaniami, zarówno pod kątem każdej z jednostek (sklepy) oddzielnie, ale również całej Spółdzielni. Zakup tego urządzenia znacznie usprawni prace związane z magazynowaniem i likwidacją zużytych opakowań. Dzięki tej technologii zmniejszymy znacznie objętość składowanych opakowań,co pozytywnie wpłynie na ład i porządek w magazynie. Bałagan to jeden z większych problemów, z którymi spotyka się kierownik każdego sklepu. Odpady pozostawione w nieodpowiednim miejscu są nie tylko trudne do przemieszczania,ale także mogą zwiększać zagrożenie wypadków w miejscu pracy. Belownice są idealnym rozwiązaniem,aby odpady zorganizować w zwarte bele,które  można bezpiecznie ułożyć w miejscu oczekiwania na wywóz, przy tym zyskać sporo miejsca. Dzięki tej inwestycji zredukujemy koszty transportu odpadów,zapewnimy większe bezpieczeństwo w miejscu pracy. Jest to rozwiązanie dbające o ekologię.W erze niezwykle szybkiego rozwoju technologii nowoczesne rozwiązania to konieczność.

Uzasadnienie innowacji w Kalwarii Zebrzydowskiej

W pełni automatyczna i zarazem bezpieczna krajalnica do krojenia każdego rodzaju chleba o maksymalnej wadze do 3 kg. Idealna do supermarketów, w których klienci kroją chleb samodzielnie. Przednia pokrywa pozostaje zamknięta w trakcie krojenia, jej otwarcie następuje po zakończeniu krojenia. Zastosowane rozwiązania gwarantują całkowite bezpieczeństwo użytkownika podczas obsługi. Jest to urządzenie ekonomiczne, nowoczesne i wygodne w obsłudze.

Korzyści dla klienta i biznesu

Nasza Spółdzielnia prowadzi również działalność produkcyjną w zakresie sprzedaży i produkcji pieczywa. Produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach, dzięki czemu nasze wyroby cieszą się dużym popytem na lokalnym rynku. Dużą część wyrobów sprzedajemy w naszych placówkach handlowych. Pieczywo to jest krojone w jednolite kromki i pakowane w folię termokurczliwą. W takiej formie trafia do sklepów. Posiadanie nowoczesnej krajalnicy daje możliwość wyjścia naprzeciw potrzebom indywidualnych klientów. Klient dostanie możliwość samodzielnego wyboru co do grubości krojonych kromek, dzięki funkcji jaką to urządzenie posiada.

Wprowadzając innowacyjne urządzenia dana placówka postrzegana jest przez klienta jako bardziej nowoczesna.

Uzasadnienie innowacji w Brodach

Krajalnica grawitacyjna Bizerba GSP H to urządzenie przeznaczone do krojenia wędlin oraz serów. Sprzęt wyznacza najwyższe standardy w kwestii oszczędności energetycznej, higieny i bezpieczeństwa. Takie nowoczesne urządzenie znacznie podwyższyłoby komfort codziennej pracy w Naszym sklepie.

Korzyści dla klienta i biznesu

Możliwość posiadania krajalnicy w sklepie DC Brody zapewne pozytywnie wpłynie na postrzeganie stoiska pod kątem odpowiedniego przygotowania oraz jego prowadzenie. Klienci będą postrzegać sklep jako ten,któremu mogą zaufać ze względu na profesjonalne oraz zautomatyzowane prowadzenie lady świeżej.Lokalna społeczność obecnie mocno zainteresowana jest dostępnością lokalnego,świeżego asortymentu,na co Spółdzielnia również mocno kładzie nacisk. 

Sklepy Spółdzielni  (DC Brody również) położone są w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na jej obrzeżach. W centrum miasta położone są sklepy wielkopowierzchniowe, które mocno działają jako konkurencja dla naszych placówek, ale w kwestii lady z wędlinami nie mają tak mocnej siły przebicia i tutaj sklepy Spółdzielni muszą kłaść nacisk na prowadzenie stoisk świeżych w celu poprawy konkurencyjności w tym zakresie. 

 

Uzasadnienie innowacji w Stanisławiu Dolnym

Instalacja fotowoltaiczna w naszej placówce pozwoliłaby na produkcję prądu we własnym zakresie oraz zapewniłaby niezależność energetyczną dzięki wykorzystaniu niezagospodarowanej powierzchni na dachu. Własna instalacja pozwoliłaby nam w dużym stopniu zredukować wysokie rachunki za prąd. Korzystanie z nowoczesnych technologi uczyniłoby Naszą firmę bardziej prestiżową i świadomą istnienia innowacyjnych rozwiązań.  

Korzyści dla klienta i biznesu

Finanse – panele fotowoltaiczne wytwarzają darmowy prąd,

Ekologia- czyste,odnawialne  źródło energii,

Technologia- panele słoneczne są praktycznie bezawaryjne.

 

fot. www.herosiprzedsiebiorczosci.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x