Gmina Kalwaria Zebrzydowska wspiera rozbudowę szpitala 300 tysiącami złotych

Ochrona zdrowia jest jednym z priorytetów. Dlatego też Burmistrz Augustyn Ormanty pozytywnie odpowiedział na apel Starosty Wadowickiego Eugeniusza Kurdasa o wsparcie w rozbudowie szpitala powiatowego, której koszt ma wynieść ponad 30 mln. złotych.

Ochrona zdrowia i życia mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań, przed jakim stoi Gmina. Uważam, że nie możemy uchylać się od odpowiedzialności, jaka stoi przed nami i zostawić bez wsparcia Szpital Powiatowy. W tym miejscu chciałem podziękować Radnym Miejskim, którzy zgodzili się z moją prośbą i zapisali w budżecie Gminy 300 tysięcy złotych, które przekażemy na rozbudowę szpitala. Warto podkreślić, że nie tak dawno obchodziliśmy przecież 20 lecie istnienia Pogotowia Ratunkowego w Kalwarii Zebrzydowskiej, które powstało jako zabezpieczenie ostatniej wizyty Naszego Patrona Jana Pawła II w Kalwarii Zebrzydowskiej – mówi Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Warto dodać, że podczas niedawnej wizyty u Burmistrza, Dyrektor Szpitala Powiatowego Barbara Bulanowska przedstawiła zakres prac i harmonogram z rozbudowy placówki, jak i przedstawiła podsumowanie działania Pogotowia Ratunkowego w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ubiegłym roku Pogotowie Ratunkowe wyjechało 1865 razy w czasie których przejechało 61.339 km (co jest najwyższym wynikiem w Powiecie). Warto wspomnieć, że Pogotowie ratunkowe (nie tylko jednostka w Kalwarii Zebrzydowskiej) na terenie Gminy interweniowało 1014 razy.

Dzięki funkcjonowaniu pogotowia ratunkowego na terenie Gminy, wielokrotnie uratowano życie i zdrowie mieszkańców także okolicznych gmin, gdyż drastycznie zmniejsza to czas dojazdu dla jednostek z Wadowic czy Oświęcimia. Warto wiedzieć, że Pogotowanie Ratunkowe działa w skali Województwa Małopolskiego.

materiał Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x