ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej - 5 kwietnia 2019 r. - fot. Andrzej Famielec

Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała od Rządu prawie 1,4 mln zł na drogi

Ministerstwo Infrastruktury przyznało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 mln 391 tys. zł na przebudowę ul Piłsudskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz „Strona Proboszczowa” w Zebrzydowicach.

Ministerstwo Infrastruktury przyznało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymały dotację z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości: 1 mln 391 tys. zł na przebudowę ul Piłsudskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz  droga tzw. „Strona Proboszczowa” w Zebrzydowicach.

Dotacja wynosi 50% kosztów przebudowy, która ma wynieść 2,816 mln zł. Przebudowa drogi gminnej ul. Piłsudskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej na odcinku ok. 520 m. – dotacja w wysokości 536.821,00 zł.  W ramach zadania zaplanowano kompleksową przebudowę ulicy na całym odcinku, w zakresie budowy chodnika, przebudowy i remontu nawierzchni jezdni, remontu zjazdów i skrzyżowań oraz budowy elementów uspokojenia ruchu drogowego i poprawy bezpieczeństwa. Całkowity planowany koszt zadania: 1.073.642,33 zł.

Przebudowa drogi gminnej w Zebrzydowicach tzw. „Strona Proboszczowa” na odcinku ok. 560 m – dotacja została przyznana w wysokości 854 920,00 zł. W ramach zadania zaplanowano przebudowę drogi gminnej wzdłuż Cedronu na odcinku od Kościoła Św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach do mostu koło boiska sportowego, w zakresie budowy chodnika, kanalizacji deszczowej, poszerzenia jezdni, remontu zjazdów oraz montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego. Całkowity planowany koszt zadania: 1.743.926,59 zł

Zadania związane z Funduszem Dróg Samorządowych mają wspomóc gospodarkę. Łącznie w Powiecie Wadowickim na 11 zadań przyznano 8.836.321 zł. O czym poinformował na swoim profilu facebook poseł Filip Kaczyński.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x