fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

Gmina Kalwaria Zebrzydowska i Burmistrz Miasta z prestiżową nagrodą

Gmina Kalwaria Zebrzydowska została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem „Samorządowy Lider Edukacji 2023”, a Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty otrzymał tytuł „Mecenasa Wiedzy”. Takie tytuły mogą otrzymać wyłącznie te gminy i włodarze miast, którzy w sposób szczególny dbają o rozwój szkolnictwa na swoim terenie.

Nagroda przyznana została w oparciu o analizę działań zrealizowanych w roku szkolnym 2021/2022 i obecnym.

Doceniono innowacyjność i przedsiębiorczość w oświacie, skuteczność we współpracy z dyrektorami placówek, z ich społecznościami, a także przykładne rozwiązania i gospodarność w zakresie doskonalenia zawodowego kadry pedagogicznej, partnerstwa z organizacjami pozarządowymi, poprawy bezpieczeństwa i modernizacji infrastruktury szkolno-przedszkolnej. 

Przyznając wyróżnienie zwrócono również uwagę na skuteczność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych – dofinansowania, programy grantowe, projekty ministerialne i unijne, ich wydatkowanie z korzyścią dla kształcenia, wychowania i opieki uczniów.

Podkreślić należy, że celem Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest zidentyfikowanie i wypromowanie tych jednostek samorządu terytorialnego, które legitymują się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie wspierania edukacji, nauki i kultury oraz rozwoju młodzieży, jak również wspieranie JST w działaniach na rzecz rozwoju edukacji oraz podnoszenia jakości kształcenia czy poprawy jego warunków. 

Edukacja jest niezwykle ważna dla rozwoju naszego społeczeństwa. Edukacja była, jest i pozostanie najważniejszą inwestycją w przyszłość – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.  Podziękowania za te wyróżnienie należą się wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz gminnej oświaty, dyrekcji i pracownikom wszystkich placówek oświatowych. Szczególne podziękowania i gratulacje należą się też uczniom i rodzicom, to nasz wspólny sukces!

13 kwietnia w Sali Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

W uroczystości, jak co roku, wzięli udział prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie reprezentujący JST z całej Polski, a także naukowcy, przedstawiciele środowiska organizacji pozarządowych, dziennikarze i liderzy lokalni.

Gala stanowiła okazję do zaprezentowania wyników Programu, omówienia osiągnięć edukacyjnych samorządów oraz promocji certyfikowanych jednostek. Uroczystości towarzyszył koncert oraz bankiet wydany na cześć Laureatów.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrali Augustyn Ormanty Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Teresa Wypiór Inspektor UM Kalwarii Zebrzydowskiej odpowiedzialna za Oświatę oraz Bogdan Oczkowski wicedyrektor ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości. Jest organizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

mat. Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Górkiewicz
Grzegorz Górkiewicz
17 kwietnia 2023 12:58

Brawo ! Gratulacje !

piotr
piotr
18 kwietnia 2023 17:35

file:///C:/Users/Admin/Downloads/P4_PLAY-Klasztor.pdf.pdf
co na to konserwator zabytków ?

Mucha
Mucha
27 kwietnia 2023 20:55

„Mecenas wiedzy”. Chyba tajemnej…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x