mat. prasowy

Kogo obserwować na Twitter?

Followersi są to osoby, które śledzą dany profil. Dodatkowo każdy twórca, który publikuje na Twitterze może również być followersem, jeśli oprócz publikowania obserwuje inne osoby. Pojawia się tutaj pytanie kogo obserwować na Twitter? Poniższy artykuł rozjaśni te kwestie. 

Kim są obserwujący w social mediach? 

Followersi, czyli obserwujący konto w prosty sposób pozwalają określić popularność danego konta. Ta wartość mierzona jest na podstawie liczby obserwujących dane konto. Na polskim twitterze każdy twórca ma podaną ilość obserwujących, nawet jeśli oznaczy swoje konto jako prywatne. Dane odnośnie ilości obserwujących są wykorzystywane w różnych celach. Jednak najczęściej zdarza się, że informacje o ilości obserwujących są wykorzystywane do porównywania zasięgów influcencerów. Większa ilość followersów na koncie z pewnością wpływa na ich jakość oraz potencjalny zasięg. Jest to informacja ważna dla firm, które poszukują twórców, z którymi mogą nawiązać relację. Konto, które posiada więcej obserwujących, może liczyć na lepsze wycenienie ich działań. 

Wartościowy content – czy przyciągnie obserwujących? 

Warto śledzić konta, które publikują interesujące treści. Droga do skutecznych treści opiera się na kilku krokach. Z pewnością jednym z nich jest określenie grupy docelowej. Warto obserwować na twitterze konta, które publikują informacje, które nas interesują oraz z których można dowiedzieć się nowych informacji. Jednak na początku trzeba zastanowić się kim są potencjalni obserwujący. Jakie mają zainteresowania? Jakie potrzeby? Jakim językiem się posługują?

Czytelnicy z reguły w prosty sposób komunikują swoje potrzeby. Na twitterze robią to głównie w komentarzach. Publikując posty, warto śledzić jego wpisy, z pewnością można sporo się o tym dowiedzieć, czego oczekują nasi obserwujący. Oczywiście jedne wpisy zainteresują bardziej i zdobędą więcej komentarzy, a inne znacznie mniej. Nie należy się zrażać i regularnie publikować posty, a następnie czytać co piszą odwiedzający nasze konto. 

Forma treści to kolejny z punktów, jakie mają w tym przypadku znaczenie. Na twitterze znajdziemy zwolenników zwięzłych treści jak i tych rozbudowanych. Niektórzy wolą śledzić na twitterze konta, które publikują śmieszne wpisy, natomiast inni wolą poważne tweety. Tak naprawdę od nas zależy, do jakich osób chcemy trafić. W dużej mierze zależy to także od grupy docelowej naszego kanału. Forma treści ma tak samo duże znaczenie co sama treść. Warto przemyśleć co idealnie będzie pasować do naszego profilu. 

Jakie profile warto  śledzić na twitterze – wskazówki? 

Kogo warto obserwować? Odpowiedni język, jakim posługujemy się na profilu może również mieć ogromne znaczenie. W inny sposób komunikuje się z prawnikami, a inaczej z osobami, które nie posiadają takiego kierunkowego wykształcenia, ale na przykład ich zainteresowaniem jest właśnie prawo. Ta sama zasada tyczy się różnych dziedzin. Nasz język musi być dostosowany do naszego odbiorcy. Jeśli będzie zbyt skomplikowany śledzić na twitterze może nas garstka osób. Spójna komunikacja i dostosowanie języka będzie z pewnością krokiem w dobrą stronę. 

Przed wpisem może pojawić się sporo przemyśleń, warto wszystko uporządkować. To pomoże nam zidentyfikować najważniejsze punkty, jakie ma mieć nasz wpis. Nie można też zapomnieć o chwytliwym tytule lub nagłówku. Twitter followers uda się zdobyć, gdy będziemy dokładni w tym co robimy. Można też ich kupić istnieją specjalne firmy jak Wypromowani, które pozwalają zwiększyć ilość obserwujących w kilka minut.

Nie ma nic złego w podglądaniu konkurencji. Powinieneś śledzić konta, które są inspiracją i starać się im dorównać. Powinieneś obserwować, jakie tweety wstawia konkurencja i co się podoba. Na podstawie tej czynności można wyciągnąć wiele interesujących wniosków. Dzięki nim nasze konto na twitterze może stać się lepsze. 

Twitter – co jeszcze można zrobić? 

Warto skupić się na naszym czytelniku. Kiedy zauważymy, że ktoś komentuje nasz tweet, możemy go polubić bądź odpisać na niego. Pierwsze wrażenie, jakie robi nasz profil na użytkowniku również ma tutaj znaczenie. Nieprzyciągające uwagi tweety mogą okazać się niezbyt ciekawe. Obserwujący może je pominąć bez zbytniego zaangażowania. Warto dbać, by wszystko było wizualnie dopracowane w 100%. Urozmaicenia graficzne, mogą okazać się kluczowe dla naszego profilu. 

Udzielnie się na innych profilach to dobrze znana praktyka. Taka aktywność może zająć mnóstwo czasu, jednak może okazać się wyjątkowo efektywna. W ciągu każdego dnia warto wygospodarować sobie trochę czasu, by zajrzeć na inne profile. Podczas takich aktywności idealnie sprawdzą się polubienia i komentarze. Warto również zaangażować się w różnego typu dyskusje, które są prowadzone. Można działać na profilach, które są znane w ujęciu globalnym. Dobrze udzielać się na kontach większych niż nasze, które zgromadziły już pewną ilość followersów. Najlepszy sposób to działanie na profilach, które są zbliżone z naszą tematyką. Jeszcze innym sposobem jest przekierowanie naszych followersów z innych mediów społecznościowych. Sposobów, by powiększyć grono na twitterze jest naprawdę sporo tak samo ja i wskazówek, kogo my powinniśmy obserwować. 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x