Gitarowy Rekord dla Maryi w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 9 września w kalwaryjskim sanktuarium odbyło się wydarzenie pod tytułem „Gitarowy rekord dla Maryi”. Zostało zorganizowane przez wspólnotę „Effatha” działającą przy klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach. Zaproszono do udziału wielu wyjątkowych gości.

Na rozpoczęcie spotkania zebranych przywitał o. Samuel Węgrzyn wikary klasztoru oraz liderka wspólnoty „Effatha”. Do zebranych wygłosił konferencję o. Wojciech Jędrzejewski OP. Swoim świadectwem podzielili się Jan Budziaszek i Andrzej Sowa „Kogut”.

Głównym punktem była Eucharystia, której przewodniczył o. Mariusz Wójtowicz, karmelita. W czasie liturgii wygłosił homilię opartą o trzy filary duchowości karmelitańskiej.

– Karmel po hebrajsku znaczy ogród, winnica. Święta Teresa od Jezusa na tym buduje całą myśl, która mówi, że Boga znajdujesz przede wszystkim w sobie. Tu Go nosisz, tu Go poznajesz. Łapiąc kontakt ze swoim Stwórcą, który miesza w tobie, łapiesz kontakt z samym sobą. To jest ten ogród, który jest w każdym z nas – tłumaczył zakonnik.

Pierwszym filarem duchowości jest prostota, za którą tęskni współczesny człowiek, który żyje w coraz bardziej skomplikowanym świecie. Drugim – piękno.

– Potrzebujemy dzisiaj piękna, potrzebujemy wyciszenia, zatrzymania się i kontemplowania, patrzenia na Tego, który mnie stworzył – powiedział o. Mariusz.

Trzecim filarem jest pasja, która sprawia, że człowiek angażuje się w całości w życie.

Wieczorem kilkadziesiąt osób grając na gitarach, biło rekord piosenką autorstwa Jakuba Tomalaka „Kim jest ta”. Najmłodszy z uczestników miał 8 lat, a najstarszy gitarzysta 73 lata. Na zakończenie odbył się koncert zespołu Abba Pater Music i Jakuba Tomalaka.

Organizatorem wydarzenia była wspólnota „Effatha” z Wadowic, która w tych dniach obchodzi piąta rocznicę działalności. 

Burmistrz Augustyn Ormanty objął wydarzenie honorowym patronem, a Gmina Kalwaria Zebrzydowska wsparła je fonansowo.

[zmiany pochodzą od redakcji]

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium
fot. Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24


Próba przed biciem rekordu

Rekord

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x