Burmistrz uhonorował Mistrzowską Dziewczęcą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Przytkowic

W dniu 11 września Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej spotkał się z Dziewczęcą Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i opiekunami Andrzejem Zamysłowskim i Stefanem Rudeckim.

 
W ramach podziękowania za zdobycie tytułu Mistrza Polski Burmistrz wręczył drużynie czeki na kwotę 2.000 zł. W lipcu 2024 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie CTIF w Trentino we Włoszech.
 
Gmina czyni starania w pozyskaniu nowego lekkiego samochodu strażackiego (SLKw Bus) dla celów min. Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach, na który w montażu finansowym Burmistrz zadeklarował wkład środków własnych w kwocie 100.000 zł. O dotacje na zakup lekkiego samochodu strażackiego (SLKw Bus) dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytkowicach zabiega Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński. Całkowity koszt zakupu to kwota 300.000 zł. Pozostałe środki Gmina planuje pozyskać w wysokości 150.000 zł z  Rezerwy Premiera za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego oraz kwotę 50.000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
 
Był to drugi etap składania podziękowań za uczestnictwo w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP, które odbyły się w dniu 24 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Dyrektor Biura Poselskiego Piotr Hajnosz, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, Radny Rady Miejskiej Marcin Zadora oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zebrzydowicach Jadwiga Rusin.
 
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x