Ogrody secesji – Złote Popołudnie – ciekawe wydarzenie w Dworze Stryszów

16 września 2023 r. zapraszamy na kolejną edycję Złotego Popołudnia w dworze w Stryszowie! Tym razem naszym motywem przewodnim będą sztuka secesji, świat natury i magia obiektywu.

Machina czasu w Dworze w Stryszowie ruszy o godzinie 13.00. Podczas pikniku będziecie mogli m.in. umówić się na wizytę w atelier fotografa, obejrzeć kameralną wystawę oryginalnych fotografii z początku XX wieku, wysłuchać wykładu „Ogrody secesji”, wziąć udział w warsztatach haftu „Haftowany zielnik”, a o godzinie 18.00 dać się oczarować fantazyjnym dźwiękom klarnetu.

Tegoroczny program Złotego Popołudnia współtworzyć będą: Barbara Borowicz i Yu Huijing, Kings Town Dancers, Dorota Markowska-Bochenek, GRH Ziemia Obiecana, Joanna Pyka i Marcin Szwaczko. Więcej szczegółów poniżej

OGRODY SECESJI
ZŁOTE POPOŁUDNIE w DWORZE w STRYSZOWIE
16 września 2023, Dwór w Stryszowie 13.00–19.00

13:00–18.00 „ATELIER SECESJA” wystawa oryginalnych fotografii z przełomu XIX i XX wieku ze zbiorów Fundacji Nomina Rosae i kolekcji prywatnych, której towarzyszyć będzie czynne atelier prowadzone przez panią Joannę Pykę. Fotografka czeka na chętnych gości, którzy mają chęć na portret lub rodzinną pamiątkową fotografię. Wokół dworu przechadzać się będą osoby przeniesione w czasie prosto z 1900–1912 do XXI wieku (Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Ziemia Obiecana”)

13:30 Warsztaty „Haftowany zielnik” – prowadzenie Dorota Markowska-Bochenek

16:00 Wykład „Ogrody Secesji”

17.30 Pokaz i lekcja walca (Kings Town Dancers)

18.00 Koncert klarnetowy

Liczba miejsc jest ograniczona, na wydarzenie obowiązują zapisy. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na wydarzenie na adres: justyna.zarnowska@wawelzamek.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x