Dziś można przyjść po różę do Biblioteki!

W dniu dzisiejszym (23 kwietnia) każdy Czytelnik wypożyczający książki w Bibliotece w Kalwarii otrzyma symboliczną czerwoną różę. Przygotowaliśmy też ekspozycję „ Książka z różą w tle”.

W dniu dzisiejszym (23 kwietnia) każdy Czytelnik wypożyczający książki w Bibliotece w Kalwarii otrzyma symboliczną czerwoną różę. Przygotowaliśmy też ekspozycję „ Książka z różą w tle”.

Małopolskie Dni Książki „ Książka i Róża” 2021

Przed nami 20. Edycja Małopolskich Dni Książki  „Książka i Róża”. Z tej okazji w dniach 23-24 kwietnia księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski zorganizują różnorodne imprezy związane z promocją czytelnictwa, autorów oraz nowości wydawniczych. Ze względu na pandemię większość wydarzeń zaplanowano w przestrzeni Internetu. Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego tradycyjnie włącza się w obchody tego święta, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Biblioteki !

 

Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

info i foto: Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Zapraszamy na spotkanie on-line, przygotowane w ramach  20. Małopolskich Dni Książki przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

O tym jak poradzić sobie z sytuacją życia w pandemii, brakiem kontaktów międzyludzkich, 24 kwietnia o godz. 17.00 Łukasz Wojtusik porozmawia z Tatianą Mindewicz-Puacz,  praktykiem i psychologiem biznesu, psychoterapeutką, certyfikowanym coach ICC, mówczynią motywacyjną, ekspertką ds. kampanii społecznych i programów CSR. Nasz gość to także autorka książek „Luz. I tak nie będę idealna”, „Miłość i co dalej”, „eMPowerbank. 10 kroków, które dają moc” i płyty stworzonej na bazie jej biznesowych warsztatów „Buduj relacje, nie będziesz musiał sprzedawać – 5 kroków do stworzenia wartościowej relacji biznesowej”. Od 2016 roku bierze udział w programie Projekt Lady gdzie jako mentorka wspiera Uczestniczki w pracy nad ich rozwojem osobistym.

Spotkanie można będzie obejrzeć na  FanPage’u Biblioteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

 

Skąd pomysł? Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” pochodzi z Katalonii -23 kwietnia Pomysł organizacji Małopolskich Dni Książki „ Książka i Róża” pochodzi z Katalonii – 23 kwietnia jest w tym regionie Hiszpanii tradycyjnie obchodzonym świętem  jako dzień jej patrona, świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją tego dnia obdarowuje się kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez świętego. Kobiety odwzajemniają się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Do naszego regionu pomysł organizacji tego święta został przeniesiony w roku 2002. Związany jest z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich- 23 kwietnia, święta autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x