Dziś mijają 382 lata od przybycia do klasztoru Kalwaryjskiego obrazu Madonny z Dzieciątkiem

3. maja 1641 roku w dworze Paszkowskich w Kopytówce z obrazu Madonny z Dzieciątkiem popłynęły krwawe łzy. Dwa dni później Stanisław z Brzezia Paszkowski przyniósł wizerunek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Od tego czasu niezliczone rzesze pielgrzymów modlą się przed obrazem Matki Bożej, nazwanej później Kalwaryjską doznając łask i cudów. Dziś mijają 382 lata od tego wydarzenia.

Dwa dni temu – 3 Maja z tej okazji w sanktuarium odbyła się procesja z kopią cudownego obrazu pod przewodnictwem o. Gracjana Kubicy OFM, kustosza sanktuarium.

Uroczystość rozpoczęła się przy ołtarzu polowym odczytaniem fragmentu Ewangelii o wędrówce Maryi przez góry do krewnej Elżbiety. Następnie wierni poszli w procesji do bazyliki ze śpiewem Litanii Loretańskiej i przy biciu dzwonów. Przed cudownym obrazem kustosz odmówił modlitwę.
– Nie prosimy dziś, Matko, o swoje prywatne sprawy, ale o wielkie sprawy Kościoła, które Tobie są szczególnie bliskie i za które Ty, jako Matka Kościoła, jesteś odpowiedzialna! Stajemy Tobie do pomocy, gdy z wiarą w Twą potęgę wołamy: Matko Kościoła, ratuj Kościół wszędzie tam, gdzie jest on zagrożony, ratuj wiarę wszystkich Polaków, umacniaj królowanie Twojego Syna, Jezusa Chrystusa! – modlił się przełożony.

Prosił również, by Maryja ratowała ludzkie serca i dała opamiętanie wszystkim, którzy „świadomie wydzierają wiarę i rujnują w sercach Polaków chrześcijańskie obyczaje”.

– Powstrzymaj falę laicyzacji życia i demoralizacji sumień, szczególnie w szeregach młodzieży i dzieci. Zechciej udaremnić plany bezbożnictwa, które przeciwstawiają się tysiącletniej wierze ojców i katolickiej kulturze Narodu. Otwórz oczy na te straszne zagrożenia wszystkim, którzy ich nie dostrzegają, wszystkim zobojętniałym dla spraw wiary i ducha ochrzczonego Narodu.

Podczas uroczystego śpiewu hymnu Wielbi dusza moja Pana, okadzono cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Do kalwaryjskiego sanktuarium do dzisiaj docierają świadectwa wiernych, którzy doznają cudów i łask za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny czczonej w kalwaryjskim obrazie. Przed oblicze Maryi przybywają tysiące pielgrzymów, którzy w Jej kaplicy otrzymują pomoc i duchową pociechę, przeżywają życiowe zmiany, głębokie nawrócenia, a także wielkie cuda.

  

o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x