Dystrybucja węgla – ważne informacje!

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska realizuje kolejny etap zadania związanego z dystrybucją węgla kamiennego na potrzeby uprawnionych mieszkańców z jej terenu.

Na dzień 17 listopada 2022 r. do tutejszego Urzędu wpłynęło 529 wniosków zgodnie z którymi mieszkańcy zawnioskowali o łączną wartość 723 tony paliwa stałego do realizacji w okresie do 31 grudnia 2022r z podziałem na trzy asortymenty: kostka, orzech, ekogroszek.

Umowa na dostawę węgla będzie zawarta z firmą Tauron Wydobycie S.A. Węgiel będzie dostarczany z polskich kopalni: Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Zakupione przez Samorząd paliwo stałe składowane będzie w trzech składach węglowych na terenie naszej Gminy. Będą to składy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowicach i Leńczach.

Cenę węgla dystrybuowanego przez Gminę planuje się na kwotę około 1850 złotych.

Płatność za węgiel będzie następowała na rachunek bankowy Urzędu Miasta po wcześniejszym kontakcie pracowników Urzędu. Koszt transportu ze składu węglowego oraz dodatkową usługę-workowanie pokrywać będzie mieszkaniec we własnym zakresie.

Wnioski o zakup preferencyjny węgla należy składać w terminie do dnia 21 listopada 2022r (poniedziałek) do godziny 14.00 ( II piętro pokój nr 16).

Zgodnie z rozporządzeniem ministra właściwego do spraw aktywów państwowych, ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1,5 tony do 31 grudnia oraz 1,5 tony od stycznia 2023 r.

Kolejne informacje związane z dystrybucją paliwa stałego będą przekazywane na bieżąco.

Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego na okres od 01.01.2023 r. do 30.04.2023 r. można składać w terminie późniejszym.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x