Darmowe konsultacje dietetyczne w Wadowicach w ramach akcji „Pomagamy, nie oceniamy”

Darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i transmisje live ze specjalistami oraz bezpłatne materiały dla Pacjentów to tylko niektóre elementy kampanii społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy”. Kampania organizowania przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa od 9 września do końca listopada.

Darmowe konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i transmisje live ze specjalistami oraz bezpłatne materiały dla Pacjentów to tylko niektóre elementy kampanii społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy”. Kampania organizowania przez Polskie Centra Dietetyczne potrwa od 9 września do końca listopada.

Liczba osób z nadwagą stale rośnie

Od kilku lat coraz częściej specjaliści biją na alarm i dobitnie stwierdzają, że stale rosnąca liczba osób z nadwagą i otyłością to problem, z którym w Polsce sobie nie radzimy zbyt dobrze. – Liczba osób chorych na otyłość rośnie drastycznie z roku na rok i wydaje się, że społecznie nie jesteśmy na to przygotowani. Osoby otyłe rzadziej niż np. osoby z nadwagą korzystają z pomocy specjalistów, ponieważ nie wierzą w powodzenie terapii. Ponadto paradoksalnie w placówkach opieki zdrowotnej spotykają się z negatywną oceną, nieprzychylnymi komentarzami, a nawet odmową pomocy ze względu na nadmiar kilogramów lub brak odpowiedniego sprzętu. Zaprzestają więc poszukiwania pomocy i problem się pogłębia. Pomoc dietetyka jest kluczowa w leczeniu otyłości, ale często potrzebna jest także pomoc psychologa, aby terapia była skuteczna. Jedno jest pewne, osoby z otyłością potrzebują zrozumienia i pomocy, a na dzień dzisiejszy spotykają się częściej z odrzuceniem i krzywdzącą oceną. To właśnie chcemy zmienić.– tłumaczy Joanna Sobczak, koordynator akcji.

Błędne rozumienie problemu otyłości

Otyłość często wciąż postrzegana jest jako zaniedbanie i utożsamiana ze spożywaniem zbyt dużej ilości jedzenia i folgowania sobie w tym zakresie, tymczasem jest to skomplikowane schorzenie metaboliczne. Celem akcji „Pomagamy, nie oceniamy” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych w Polsce. Błędne rozumienie otyłości jako efektu zaniedbania żywieniowego czy lenistwa, naraża bowiem osoby chore na otyłość na dyskryminację w szkole, w miejscu pracy czy przestrzeni publicznej.

Umów się na darmową konsultację z dietetykiem

W ramach akcji oferujemy możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, m. in. w Wadowicach. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadzi analizę składu ciała, wykona badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poda wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowie, jak zmienić nawyki żywieniowe. – Rola dietetyka w procesie leczenia otyłości to oprócz pracy w zakresie ustalania planów żywieniowych i spraw merytorycznych, to bardzo ważna praca w zakresie psychodietetycznym, czyli wspieranie, motywowanie oraz opieka. I taką opiekę zapewniamy naszym Pacjentom – tłumaczy Anna Kasperkiewicz, dietetyk w gabinecie Projekt Zdrowie w Wadowicach.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.pomagamy-nieoceniamy.pl

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem telefonu: 698 781 991 lub za pomocą formularza kontaktowego wadowice@projektzdrowie.info lub bezpośrednio w placówce – al. M. B. Fatimskiej 33 w Wadowicach.

Poradnictwo żywieniowe prowadzimy już od ponad 10 lat. Doświadczenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych pozwala na fachową pomoc wszystkim osobom, które do nas przychodzą. Przyjmujemy nie tylko pacjentów z problemami wagowymi, ale tworzymy diety dla sportowców, osób z różnymi jednostkami chorobowymi, dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, oraz par starających się o potomstwo.

Serdecznie zapraszamy.

Do każdej wizyty woda źródlana Projekt Zdrowie – GRATIS!!!

 

W naszym Centrum Dietetycznym PROJEKT ZDROWIE honorujemy KARTĘ DUŻEJ RODZINY – więcej szczegółów w naszej placówce.
Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie mieści się w Wadowicach
Przy al. M. B. Fatimskiej 33

Godziny otwarcia:

poniedziałek 12-20

wtorek 12-20

środa 6-14

czwartek 10-20

piątek 10-20

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony wadowice.projektzdrowie.info oraz profilu na facebook’u facebook.com/projektzdrowiewadowice lub do bezpośredniego kontaktu z nami pod nr telefonu 698 781 991.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.pomagamy-nieoceniamy.pl

Nasi dietetycy pracują dla Was pod nową marką Projekt Zdrowie Polskie Centra Dietetyczne już od ponad roku. Są dla Was dostępni w tym samym miejscu niezmiennie od 2010 r.

Przypominamy, że od kilku miesięcy współpracujemy z Bistro Zielony Talerzyk na ul. Spadzistej 10 w Wadowicach, gdzie macie Państwo możliwość zjedzenia pełnowartościowego i odpowiednio zbilansowanego, dietetycznego dania obiadowego jak również smacznego i zdrowego śniadania. Menu dietetyczne układa nasza dietetyk Anna Kasperkiewicz.

About Author

Reklama