Czy pandemia pokrzyżuje plany powstania futsolowej drużyny dziewczyn w Kalwarii?

Women Kalwaria. MKS Kalwarianka stawia na kobiecą piłkę nożną. Powstaje futsalowa drużyna dziewczyn w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie to jedyny zespół kobiecy z naszej okolicy, który będzie reprezentował PPN Wadowice obejmujący swoim zasięgiem powiat wadowicki i suski.

Women Kalwaria. MKS Kalwarianka stawia na kobiecą piłkę nożną. Powstaje futsalowa drużyna dziewczyn w Kalwarii Zebrzydowskiej. Będzie to jedyny zespół kobiecy z naszej okolicy, który będzie reprezentował PPN Wadowice obejmujący swoim zasięgiem powiat wadowicki i suski. Na chwilę obecną zajęcia i spotkania klubów sportowych mogą odbywać się bez obecności kibiców z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Klub jest otwarty na wszystkie kobiety, które chcą spróbować poważniejszego grania na poziomie I ligi PZPN z uznanymi kobiecymi klubami jak m.in. z Tarnovią Tarnów, Respektem Myślenice czy Wawelem Kraków. Zajęcia treningowe jak i mecze w roli gospodarze będą rozgrywane na hali w Kalwarii – www.halakalwaria.pl . Treningi selekcyjne będą się odbywać co środę o godz. 19.00. Przed przybyciem konieczny jest kontakt z trenerem ponieważ musi przygotować jednostkę treningową na odpowiednią ilość osób. Pierwszy trening odbył się już w zeszłym tygodniu.

Jak informują nas organizatorzy projektu klub będzie chciał współpracować z każdym z klubów kobiecych, a drużyna Kalwarianki będzie grać na zasadzie reprezentacji od połowy listopada do lutego nie utrudniając dziewczynom treningów i przygotowań w ich macierzystych klubach. Liczymy na otwartość i wzajemne zrozumienie idei naszej drużyny wśród działaczy piłki nożnej kobiet – dodają.

Trenerem Women MKS Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska będzie Kamil Sienkiewicz, kierownikiem drużyny Sebastian Rajda, a koordynatorem projektu jest Franciszek Sarapata. Sztab drużyny zostanie najprawdopodobniej wkrótce powiększony o asystentkę trenera i fizjoterapeutę. W drużynie nie ukrywają, że mogą liczyć na wsparcie Zarządu klubu i obecnych Sponsorów klubu, ale zdają sobie sprawę, że drużyna będzie generować koszty dla klubu, a zwłaszcza na początku, więc sztab drużyny i klub zwraca się z prośbą o pomoc firm, które by mogły jeszcze wesprzeć ten projekt jednorazowo czy też w dłuższej perspektywie.

Więcej informacji odnośnie drużyny Futsalowej Kobiet zarówno dla zawodniczek jak i sponsorów pod numerem telefonu 888-843-210 (Franciszek) lub na Facebooku klubu www.facebook.com/mks.kalwarianka

Życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki i kibicujmy wspólnie kobiecej drużynie futsalu.

fot. facebook MKS Kalwarianka

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x