Czy nie mogłaby tak wyglądać jedna ze ścian w Kalwarii Zebrzydowskiej?

W całej Polsce, a także i w całym świecie murale przyozdabiają miasta. Jedne z najpiękniejszych można podziwiać w Krakowie, gdzie opowiadają historię Polski. Także w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał pomysł, aby w ten sposób ozdobić miasto.

W całej Polsce, a także i w całym świecie murale przyozdabiają miasta. Jedne z najpiękniejszych można podziwiać w Krakowie, gdzie opowiadają historię Polski. Także w Kalwarii Zebrzydowskiej powstał pomysł, aby w ten sposób ozdobić miasto.

Projekt murala otrzymaliśmy od anonimowego czytelnika z pytaniem: „Czy nie mogłaby tak wyglądać jedna ze ścian w Kalwarii Zebrzydowskiej?” My uważamy że tak. A co państwo o tym myślą?

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
2 sierpnia 2019 15:01

Kalwaria jest brzydka i zapyziała..rynek tragiczny..kosciołek pozbawiony starych drzew z megafonami ryczacymi 5 mszy w kazda niedzielę.. pozbawiony totalnie sacrum i nasttroju….wiec kazda zmiana na lepsze mile widziana…moga byc i murale…ale Kalwaria ma tez wyjatkowe,urokluwe uliczki,- 3 maja.bernardynska..tam nalezy skierowac
” sily odnowy ”
No i Kalwaria to nie tylko klasztor,to tradycja stolarstwa i szewstwa..gdzie to widac??

amelia
amelia
Reply to  Teresa
3 sierpnia 2019 11:02

Pani Tereso, problem w tym, że Pani powróciła chyba do Kalwarii po dłuższej nieobecności [ jeżeli dobrze identyfikuję autorkę ? ], proszę przeczytać książkę Pana M. „Kalwaryjski alfabet” – demaskuje on, nie które kalwaryjskie układy i podaje lekarstwo na zmiany. Lepiej nie będzie, bo nie ma na to przy tym składzie rady miejskiej żadnych szans. Na pewno nie śledzi Pani poczynań tego gremium, ostatni ich „pomysł” to budowa pomnika Mikołaja Zebrzydowskiego. Warchoł, pieniacz, rokoszanin, który zablokował przeprowadzenia zmian ustrojowych przez króla Zygmunta III Wazę, co jak uważają historycy doprowadziło później do rozbiorów, w Kalwarii będzie stał z szablą w ręku… Czytaj więcej »

a-amelia ameli- rozjaśnienie
a-amelia ameli- rozjaśnienie
Reply to  amelia
16 sierpnia 2019 10:31

-Przedstawiona propozycja muralu miała na celu wskazanie na konieczność ozdobienia wielu brzydkich ścian kalwaryjskich budynków oraz odnowienia fasad wielu innych, tak aby miasto miało godny wygląd.
-Święty Paweł był gorzej niż warchołem!Pierwotnie prześladował chrześcian! W stosownym czasie Zebrzydowski również się ukorzył!!!!!!!!!!!!!!!
– Jeśli Zebrzydowski był warchołem, więc warcholstwem było założenie kalwaryjskiego Sanktuarium?Czy zatem Kalwarianie to Warchołowie?

piotr
piotr
3 sierpnia 2019 16:31

Sam pomysł ma mural ok, ale nie ten widoczek – bo klasztor widać w realu, ja widział bym tam:
– fragment z ryciny Brauna z lewego rogu z postaciami
– lub rodzinę Zebrzydowskich z pierwszej litery aktu fundacji z 1602 r.
wtedy pomnik nie potrzebny a mural po kilku latach można zmienić i nie ma kłopotu.
Może admin zrobi takie dwa fotomontaże i dołączy do tego artykułu ?

muki
muki
17 sierpnia 2019 09:16

Weekendowa kolejka spotkan i tak dzis i jutro w IV Lidze znakomicie grajacy Beskid w roli faworyta przystapi na wyjazd do Orla Piaski.W meczu u siebie Ryczow podobnie bedzie faworytem w starciu z druzyna Czarni Staniatki.W V Lidze opromieniona ostatnimi zwyciestwami Kalwarianka wyjezdza do Libiaza i atuty Kalwarianki sa na tyle duze,iz beda chcieli podtrzymac passe.Natomiast wyjazd Sosnowianki do Osieka, nic nie wrozy dla Sosnowianki,ktora uzyskuje slabe wyniki.W A klasie lider Wieprz ma spotkanie w Inwaldzie,Wadowice beda faworytem z Laczanami,Przytkowice jada do Stryszawy,a Spytkowice do Krzeszowa.Startuje rowniez B klasa i obsadzona klubami z bogata tradycja czwarto i piatoligowej pilki jak… Czytaj więcej »

5
0
Would love your thoughts, please comment.x