76. Tour de Pologne przemknie jutro przez Kalwarię i Lanckoronę

Jutro (w sobotę 3 sierpnia 2019 r.) 76. wyścig kolarski Tour de Pologne znów zawita do Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic. Planowane pojawienie się peletonu w Lanckoronie to godz. 16:30, w Kalwarii Zebrzydowskiej 16:37, a w Wadowicach 16:53.

Jutro (w sobotę 3 sierpnia 2019 r.) 76. wyścig kolarski Tour de Pologne znów zawita do Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic. Planowane pojawienie się peletonu w Lanckoronie to godz. 16:30, w Kalwarii Zebrzydowskiej 16:37, a w Wadowicach 16:53. Wjazd kolumny reklamowej będzie mniej więcej 30 minut przed peletonem.

Tegoroczny wyścig odbywa się pod hasłem Wyścig Pokoleń i nawiązuje do stulecia polskiego olimpizmu. W 1919 roku powstał Polski Komitet Olimpijski, a pięć lat później pierwsze dla niepodległej Polski olimpijskie medale wywalczyli kolarze torowi, którzy na igrzyskach w Paryżu zdobyli srebrne krążki. W następnych latach kolarstwo silnie akcentowało swoją obecność na olimpijskich arenach, a występy Polaków przynosiły kibicom mnóstwo emocji i wzruszeń. Na olimpijskim podium stawały takie sławy polskiego kolarstwa jak Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Joachim Halupczok, Zenon Jaskuła, czy wreszcie na ostatnich igrzyskach Rafał Majka – mówi Czesław Lang organizator Tour de Pologne

W naszym regionie wyścig będzie poruszał się na trasie: Sułkowice – Jastrzębia – Lanckorona (gdzie na rynku będzie premia górska Tauron IV kategorii) – Brody – Kalwaria Zebrzydowska – Barwałd Wadowice.

Przejazd będzie można śledzić na kameach internetowych:
Lanckorona – https://lanckorona.webcamera.pl/
Kalwaria Zebrzydowska – https://kalwaria-zebrzydowska.webcamera.pl/ – o ile zostanie zablokowany na przejazd ruch kamery.

 

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że 3 sierpnia 2019 roku na trasie Kraków – Kraków rozgrywany będzie I etap wyścigu kolarskiego pod nazwą „76. TOUR DE POLOGNE”.

Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 47,55 km i biegnie na odcinku od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowość Jastrzębia – Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728K przez Rynek w Lanckoronie do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku  drogi krajowej nr 52, a następnie przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Wadowic.

W Wadowicach trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji III Maja – Lwowska – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Batorego – Piłsudskiego – Wojska Polskiego, kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową 1768 przez miejscowość Wyźrał, po czym skręca w lewo w drogę  powiatową nr 1772 przez miejscowość Ryczów, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 w Ryczowie, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocicie.  

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego planowany jest około godz. 16:20, a jego wyjazd około godz.17:50. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie naszego powiatu planowany jest około godz. 15:50.

W związku z powyższym 3 sierpnia br. przewidywane będą utrudnienia, w godz. 16:00 do 17:00 na terenie Wadowic (na trasie przejazdu wyścigu kolarskiego) drogi zostaną zablokowane.

Z kolei 6 sierpnia 2019 roku na trasie Jaworzno – Kocierz rozgrywany będzie IV etap wyścigu 76. TOUR DE POLOGNE”. Tego dnia kolarze będą przejeżdżać przez teren naszego powiatu, na bardzo krótkim odcinku – ul. Beskidzką w Targanicach (od Kocierza w kierunku Wielkiej Puszczy). Ruch będzie zamykany i otwierany cyklicznie.

 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x