Cogiteon w Centrum Serenada

Czy natura „produkuje” szkło a rośliny lubią cień? Cogiteon połączył naukowe ciekawostki z informacjami o materiałach budowlanych. W Centrum Serenada już teraz można obejrzeć prezentację Małopolskiego Centrum Nauki.

Czy natura „produkuje” szkło a rośliny lubią cień? Cogiteon połączył naukowe ciekawostki z informacjami o materiałach budowlanych. W Centrum Serenada już teraz można obejrzeć prezentację Małopolskiego Centrum Nauki.

Beton, stal, szkło, tworzywa sztuczne i roślinność to składniki z których współcześnie powstaje większość budynków. One będą obecne na budowie centrum nauki w Czyżynach. – Naszą misją jest edukowanie dzieci i młodzieży poprzez samodzielne eksperymentowanie. W pierwszej kolejności chcemy jednak poinformować mieszkańców, naszych sąsiadów, o skali planowanego przedsięwzięcia. Sąsiedztwo centrum nauki z prawie 3 hektarami uporządkowanych terenów zielonych, a nie kolejnych biurowców, jest korzystne – dowodzi Piotr Szymański, dyrektor Cogiteonu. Właśnie dlatego ekspozycja pojawiła się w centrum handlowym, które sąsiadować będzie z inwestycją. Centrum nauki powstanie w 2022 roku po przeciwnej stronie al. Bora-Komorowskiego.

Co ma wspólnego Cogiteon z mostem Piłsudskiego? – Aby wystawa była atrakcyjna dla wszystkich, zadbaliśmy nie tylko o oprawę graficzną, ale również dobraliśmy architektoniczne ciekawostki – mówi Piotr Koziarz, specjalista ds. promocji. Ekspozycja dostępna jest w Serenadzie przy Placu Spotkań, obok wejścia od strony kina.

W Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon będzie wystawa stała o człowieku z interaktywnymi eksponatami, 6 laboratoriów do prowadzenia samodzielnych doświadczeń oraz sala konferencyjna. Otoczenie budynku dopełni 296 drzew oraz około 465 krzewów. Ogród, po którym będzie można spacerować, znajdzie się również na dachu obiektu. Jakie korzyści niesie ze sobą zielony dach? Między innymi tego można się dowiedzieć w Serenadzie. Ekspozycja będzie dostępna do 5 marca.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x