Cała Naprzód dla Wadowic – zbiórki środków finansowych na zakup sprzętu ochronnego dla wadowickiego oddziału położniczo-ginekologicznego

Otrzymaliśmy informację o zbiórce środków finansowych na zakup sprzętu ochronnego dla wadowickiego oddziału położniczo-ginekologicznego. Wszystkich którzy mogą, zapraszamy do wzięcia udziału w niej.

Jesteśmy w czasie pewnej próby. Przyszedł moment, w którym warto pokazać, że dziedzictwo Jana Pawła II, które jest nam bliskie, znaczy dla nas więcej niż lokalne kremówki. Warto byśmy pokazali, że nasza społeczność wyznaje wartości głoszone przez Ojca Świętego na co dzień i bliska jest nam troska o drugiego człowieka i wsparcie dla tych, którzy go potrzebują. Przed nami 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II- zostawmy po sobie prezent, który będzie czymś więcej niż kwiaty pod pomnikiem – pisze pani Weronika Lasek.

LINK DO AKCJI NA POMAGAM.PL

Chciałabym zaprosić Was do zbiórki środków finansowych na zakup sprzętu ochronnego dla wadowickiego oddziału położniczo-ginekologicznego. Oddziału w którym przyszło na świat wielu z Was, lub członkowie Waszych rodzin. Oddziału ginekologicznego nie da się zatrzymać. Mali ludzie przychodzą na świat i od pierwszego dnia są narażeni na spotkanie z wirusem. Niestety oddział nie posiada wystarczającego wyposażenia antywirusowego, a każda osoba wyłączona ze służby na czas kwarantanny, może być przyczyną jego zupełnego paraliżu. Wraz z ordynatorem oddziału – Panem Dariuszem Rzepką przeprowadziliśmy konsultację i przygotowaliśmy zapotrzebowanie na dwa najbliższe miesiące.

Biorąc pod uwagę obecne ceny na rynku przekalkulowaliśmy, że potrzeba nam około 30 000 złotych. Czy ceny wraz z upływem dni nie wzrosną tego nie wiemy, najważniejsze to szybko przeprowadzić zakup, by oddział mógł bezpiecznie funkcjonować. Wszelkie zakupy z tej zbiórki, będą podawane do publicznej informacji.

Nasz zakupowy plan to: 
– 100 opakowań maseczek
– 200 par rękawiczek jałowych długich
– 50 opakowań rękawiczek zwykłych – różne rozmiary
– 100 sztuk – Fartuchy ochronne grube lub podfoliowane
– 100 zestawów – ubrania jednorazowe flizelinowe ( spodnie+bluzy)
– kombinezony, różne rozmiary 50 sztuk
– ochraniacze flizelinowe na buty 300 sztuk
– chodaki gumowe, różne rozmiary 30 sztuk
– płyny do dezynfekcji – 30 litrów

Najmilsi! W obecnej trudnej epidemiologicznej sytuacji musimy zadbać o niezastąpiony personel naszego szpitala. Oddział ginekologii nie ma dodatkowego personelu, więc nawet jedna osoba na kwarantannie oznacza poważne problemy w jego funkcjonowaniu. Musimy o nich zadbać! Wiem, że nasz szpital dostał wsparcie od firmy Maspex, ale pamiętajmy, że epidemia jeszcze potrwa, największe środki zostaną przekazane na wparcie SOR, ceny sprzętu na rynku osiągnęły zawrotne sumy i nie jest to kwota, która zabezpieczy cały nasz szpital. Zadbajmy wspólnie o oddział ginekologiczny! Niech dzieci przychodzą na świat w bezpiecznych warunkach. Niech matki w ciąży nie stresują się jeszcze więcej niż zwykle przed tym ważnym dniem.

Szanowni Państwo, wierzę, że kiedy za dziesięć lat ktoś nas zapyta „co robiłeś w czasie epidemii?” będziemy mogli odpowiedzieć – pomagałem tym, którzy nieśli pomoc.

Drodzy, zbiórkę prowadzę wraz z Fundacją Pomóc Więcej, ponieważ  daje to transparentność zakupów i wydawanych pieniędzy. Fundacja może założyć zbiórkę bez oddawania portalowi prowizji i nie musi płacić podatku od wpłat powyżej 4900 zł. A przy tej zbiórce, każda złotówka ma znaczenie.

Co więcej, Fundacja Pomóc Więcej dokłada do naszej zbiórki 5000 zł od siebie! Zakupy zaczniemy więc od razu.

Cała Naprzód- zróbmy to razem!
Weronika Lasek

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x