Budowa kanalizacji w Kalwarii powoli zbliża się do ukończenia

Gmina Kalwaria Zebrzydowska kończy prace związane z budową kanalizacji na terenie aglomeracji kalwaryjskiej. Przedsięwzięcie obejmuje budowę ponad 9 km kolektorów sanitarnych oraz blisko 5 km sieci wodociągowej na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska kończy prace związane z budową kanalizacji na terenie aglomeracji kalwaryjskiej. Przedsięwzięcie obejmuje budowę ponad 9 km kolektorów sanitarnych oraz blisko 5 km sieci wodociągowej na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Koszt budowy kanalizacji to blisko 15 mln zł brutto, w tym około 8 mln zł środków zostało pozyskanych pochodzących z dotacji unijnej. Prace powinny być zakończone do końca czerwca bieżącego roku.

Aktualnie roboty prowadzone są w rejonie Rynku, ul. Mickiewicza oraz ul. Krakowskiej. Większość robót prowadzona jest metodami bezwykopowymi, co w znacznym stopniu zmniejsza uciążliwości związane z realizacją prac. Część ekip odpowiedzialna jest za finalizację budowy kolektorów sanitarnych, inne brygady pracują przy przebudowie sieci wodociągowej w rejonie Rynku – mówi Bożena Mróz-Tumidajska Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kalwarii Zebrzydowskiej

W kolejnym etapie wykonana zostanie sieć wodociągowa wzdłuż ul. Krakowskiej. Równolegle trwają prace związane z uruchomieniem pompowni ścieków. Po zakończeniu wszystkich robót Firma Wykonawcza przystąpi do prac porządkowych i odtworzenia nawierzchni chodników i dróg

Prowadzona rozbudowa systemu zbiorczej kanalizacji stworzy techniczne możliwości odprowadzania ścieków bezpośrednio do oczyszczalni dla ponad 170 nieruchomości.

W Urzędzie Miasta już dzisiaj Mieszkańcy objęci inwestycją mogą starać się o przyłączenie swoich nieruchomości do sieci. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o wydanie warunków technicznych podłączenia do kanalizacji sanitarnej. Techniczne aspekty jak i możliwy termin wykonania poszczególnych przyłączy jest bezpośrednio związany z położeniem nieruchomości oraz przewidzianym w projekcie miejscem włączenia, dlatego też wnioski składane przez zainteresowane osoby wymagają indywidualnego podejścia.

Wszelkie sprawy dotyczące realizacji inwestycji, zakresu i postępu prac oraz formalności związanych z budową przyłączy prowadzi Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kalwarii Zebrzydowskiej (www.mzwik-kalwaria.pl).

Sprawy związane z obowiązkiem przyłączenia się do kanalizacji reguluje Uchwała nr XV/169/20 Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej z dnia 27 lutego 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska § 3 pkt. 7 [link].

fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x