Broniewskiego po remoncie jednokierunkowa i z nowymi miejscami parkingowymi

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.   Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji w wysokości 80% w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jedna z głownych dróg miasta uzyskała nowy wygląd i zmienioną funkcjonalność.

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji w wysokości 80% w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jedna z głównych dróg miasta uzyskała nowy wygląd i zmienioną funkcjonalność.

Wraz z przebudową została zmieniona organizacja ruchu na odcinku od Placu Targowego do ulicy Kolejowej, na którym został wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony Placu Targowego. Uzyskano dzięki  temu 14 nowych miejsc parkingowych. Koszt przebudowy wyniósł 782.609 zł, a dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 624.351 zł  (80% kosztów kwalifikowanych zadania).

W ramach zadania kompleksowo przebudowano ul. Broniewskiego.  Zadanie swym zakresem obejmowało budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową, remont chodnika, poszerzenie i remont nawierzchni jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Targową oraz przebudowę i remont chodnika, przebudowę konstrukcji jezdni, budowę urządzeń odwadniających drogę na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Kolejową. Dodatkowo zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

14 sierpnia dokonano odbioru technicznego w którym uczestniczyli: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Janusiewicz, Radny Rady Miejskiej Łukasz Dragan, Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 2 – Mariola Kachnic, wykonawca oraz pracownicy Referatu Drogownictwa UM.

Przypominamy, że obecnie dawna część ul. Broniewskiego ul. od Mickiewicza do Al. Jana Pawła II nosi nazwę Władysława Niemczynowskiego. 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x