Biskupi Polscy z wizytą w Kalwarii

W ramach ogólnopolskich obchodów 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II biskupi polscy nawiedzili sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ramach ogólnopolskich obchodów 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II biskupi polscy nawiedzili sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 
W czasie wizyty Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, poświęcił nową aulę dedykowaną Świętemu Pielgrzymowi Kalwaryjskiemu.

   
– Chcemy, aby wyrazem naszej pamięci o św. Janie Pawle II, ale także trwałym Jego pomnikiem tu, na kalwaryjskiej górze, była ta aula, w której się gromadzimy – mówił kustosz sanktuarium, o. dr Konrad Cholewa OFM, witając zebranych Księży Arcybiskupów i Biskupów.

  
Po błogosławieństwie Ks. Abp Stanisław Gądecki wyraził uznanie dla nowopowstałej sali i powiedział:
– Myślę, że wszyscy, którzy będą korzystać z tego miejsca, będą mieli możność nie tylko poznawać prawdę, ale też prawdę stosować w życiu.

   
Księża biskupi pokłonili się Matce Bożej Kalwaryjskiej. Arcybiskup Metropolita Poznański odmówił akt zawierzenia, którym modlił się św. Jan Paweł II w czasie ostatniej pielgrzymki do sanktuarium 19 sierpnia 2002 r.

  
Biskupi odwiedzili sanktuarium na zaproszenie Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

   
Aula będzie służyć na spotkania grup duszpasterskich i pielgrzymów, konferencje naukowe, pokazy filmowe, koncerty oraz inne wydarzenia odbywające się w sanktuarium.
 

  

  
o. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium
fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x