Będą nowe boiska przy powiatowych szkołach. Pierwsza umowa podpisana

Zapowiedzieli i słowa dotrzymali. Do listy zmodernizowanych w ostatnich latach boisk sportowych przy powiatowych placówkach oświatowych już niedługo dołączą dwa kolejne – przy szkołach średnich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Umowa na modernizację pierwszego obiektu – położonego przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych została podpisana dzisiaj (20.09.2021 r.).

Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej. Rok za rokiem słowa potwierdzamy czynami. Po stworzeniu kompleksów sportowych przy należących do powiatu szkołach w Andrychowie, Radoczy i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. Boisko przy ZSiPO powstanie jeszcze w tym roku, to przy ZS im. KEN chcemy wybudować w przyszłym – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Przy ZSiPO zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i badmintona z oświetleniem, odwodnieniem, monitoringiem i niezbędnym wyposażeniem. Powstanie również tzw. strefa street workout. Koszt inwestycji to blisko 465 tys. złotych brutto. Dofinansowanie w kwocie 116 180 zł będzie pochodzić z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS 2021. Boisko powinno powstać do końca listopada br. Wykona je firma „TORAKOL” sp. z.o.o z Radziejowa.

Z kolei przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej mają powstać boiska do koszykówki i piłki siatkowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, monitoringiem, chodnikami i wyposażeniem, a także siłownia zewnętrzna dostosowana do osób niepełnosprawnych. Również na to zadanie powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 11.2 – Odnowa obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Przetarg na wykonanie inwestycji powinien zostać ogłoszony już wkrótce.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x