Apel Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Jako osoba wierząca, konserwatysta, a także Prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, chcę przekazać kilka ważnych zdań.

Nie można przejść obojętnie wobec słów i oskarżeń kierowanych w stosunku do Świętego Jana Pawła II, Patrona Stowarzyszenia którym kieruje. Dla mnie jako byłego dziennikarza obywatelskiego ważnym elementem pracy jest rzetelność dziennikarska, a tej przy tworzeniu materiału TVN „Bielmo” go zabrakło, porzucono w nim wszelkie obowiązujące jeszcze standardy ostrożności i rzetelności.

W ostatnim czasie w tym temacie chyba już się każdy wypowiedział, dla mnie najcelniej obecną sytuację zdiagnozował biskup Damian Muskus, który w ostatnim czasie zaangażował się w ratowanie małej Zosi chorej na SMA … pisze tak „Nikomu nie jest potrzebna dzisiaj nowa odsłona wojny polsko-polskiej, którą od lat fundują nam środowiska polityczne. Sam papież, dodajmy, nie życzyłby sobie, by to on stał się osią, wokół której trwa regularna wojna jego rodaków. Konieczne dziś jest przede wszystkim ostudzenie emocji i krytyczne spojrzenie na materiały źródłowe dostępne we wszelakich archiwach. Potrzebny też jest wyraźny sprzeciw wobec wykorzystywania osoby papieża, podobnie jak i religii, do bieżącej polityki”.

Główną ideą powołania Stowarzyszania im. Św. Jana Pawła II, jest wczytywanie się w jego przesłanie oraz czynienie dobrych uczynków na wzór naszego wielkiego patrona Św. Jana Pawła II.

Stworzyliśmy stypendium „Musicie od siebie wymagać”, jego mottem są słowa świętego patrona „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” skierowane do młodzieży. Obecnie pracujemy nad stworzeniem programu „Talentownia św. Jana Pawła II”. Stowarzyszenie angażuje się w akcje charytatywne, w najbliższą niedzielę to Turniej „Wszystkie dzieci nasze są, a 27 maja zaprosimy na rodzinną majówkę z Patronem.

Do podejmowania takich właśnie czynów wszystkich zachęcam, myślę że w tym trudnym czasie takie świadectwa będą naszą najlepszą odpowiedzią – wprowadzajmy w życie nauki Jana Pawła II

I jeszcze na koniec słowa biskupa Muskusa „Jeśli chcemy, by nie podważano jego świętości, wielkości i zasług, argumenty w formie obrazków odłóżmy na bok, o kremówkach mówmy przy deserze, a zacznijmy czytać jego teksty, czytać ze zrozumieniem i wprowadzać w życie płynącą z nich naukę. Doprowadźmy też do końca misję, którą zapoczątkował na miarę tamtych czasów i stanu ówczesnej wiedzy – misję oczyszczania Kościoła z przestępstw godzących w najmłodszych i otoczenia ich należytą opieką”.

Tomasz Baluś

Prezes Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x