Andrzej Burdek został powołany na kolejną 7 letnią kadencje dyrektora Centrum Kultury

16 czerwca 2022 roku, po zasięgnięciu przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska, organizatora instytucji kultury, opinii właściwych podmiotów, pan Andrzej Burdek otrzymał z rąk Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska dr. hab. inż. Augustyna Ormantego oficjalne powołanie na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Burmistrz, przekazując akt powołania, złożył Dyrektorowi gratulację oraz życzenia kolejnych lat sukcesów, rozwoju instytucji i wszelkiej pomyślności, wspominając jednocześnie o wielkiej odpowiedzialności i wyzwaniach, przed jakim stoi CKSiT. Dyrektor CKSiT został powołany na 7 letnią kadencję.

Przez ostatnie siedem lat Andrzej Burdek kierował CKSiT, tworząc miejsce z bogatą ofertą programową, zarówno w kontekście działań kulturalno-animacyjnych, teatralnych czy rekreacyjno-sportową. W kierowanym przez pana Burdka Centrum Kultury powstawały oryginalne produkcje teatralne, rokrocznie organizowanych było dziesiątki innych wydarzeń kulturalnych, a dyrektor zarządzał pracą dużego zespołu pracowniczego.

Wcześniej Andrzej Burdek pracował także w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a swoją pracę menadżerską zaczynał w 2003 roku w tutejszym Ośrodku Kultury. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki posiada świetne zaplecze infrastrukturalne i techniczne, które cały czas jest rozbudowywane, ponieważ niebawem zostaną otwarte wyremontowane korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów oraz rozbudowany pawilon sportowo turystyczny „Kalwarianka” z 55 miejscami noclegowymi. W otoczeniu pawilonu jest ulokowana wizytówka sportowa miasta, czyli główne boisko MKS „Kalwarianka”, nowe boisko wielofunkcyjne, odnowiona bieżnia lekkoatletyczna, orlik, który w sezonie zimowym zmienia się w lodowisko, boisko do siatkówki plażowej, skatepark. Wkrótce w sąsiedztwie obiektów sportowych otwarta zostanie nowa atrakcja, jaką będzie ścieżka rekreacyjna, łącząca Orlika z Ośrodkiem Zdrowia.

W związku z tym w najbliższej przyszłości instytucję czekają duże wyzwania kadrowe, administracyjne, programowe i finansowe. CKSiT stawia sobie za priorytet trafienie z ofertą do zróżnicowanych i licznych grup odbiorców. Na realizację programu i wyznaczonych kamieni milowych nowy Dyrektor będzie miał siedem lat.

Mamy nadzieję, że misja kalwaryjskiego Centrum Kultury oraz ambitne cele wytyczone na kolejne lata zostaną zrealizowane, a praca przyniesie satysfakcję, nie tylko Dyrektorowi i pracownikom CSKiT, ale przede wszystkim społeczności, nie tylko tej lokalnej.

materiał i fotografia: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej
tytuł pochodzi od redakcji

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x