Policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska podejrzanego o zabójstwo w Stroniu

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 62-latka w Stroniu. Funkcjonariusze na rozwiązanie sprawy potrzebowali zaledwie kilku dni. Sprawca złożył wyjaśnienia i usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W sobotę (11 czerwca br.), funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z prywatnych domów w miejscowości Stronie. Ciało zostało znalezione przez członka rodziny. Ujawnione obrażenia na ciele denata wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Oględziny kryminalistyczne z biegłym z zakresu medycyny sądowej ujawniły na ciele 62-latka liczne rany kłute w okolicy klatki piersiowej oraz brzucha.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczali ślady. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informację na temat zbrodni, ustalali świadków i rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 62-latka, a także o sprawcy. Czynności w związku z tym zdarzeniem trwały nieprzerwanie przez cztery dni.  Policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób, wykonali kilkanaście przeszukań domów, a także zatrzymali kilka osób, które mogłyby mieć związek z tym zdarzeniem.

Zbierany skrupulatnie materiał dowodowy, analiza informacji i ustaleń dawały kolejne punkty odniesienia w sprawę. Kluczowym elementem okazało się porównanie i zabezpieczenie materiału DNA. W rezultacie, w poniedziałek (13 czerwca br.) około godz. 14.00 policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca gminy Kalwaria Zebrzydowska. W środę (15 czerwca br.) w Prokuraturze Rejonowej w Wadowickich mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył na tą okoliczność obszerne wyjaśnienia.  

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zabójstwo zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.  

fot. i info: KPP w Wadowicach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x