5 mln zł dla Gminy Kalwaria Zebrzydowska na modernizację infrastruktury drogowej

20 września w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej, wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył przedstawicielom jednostek samorządowych czeki potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – edycji szóstej. Obecni byli także małopolscy parlamentarzyści.

Wśród beneficjentów Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 5 mln zł. Czek na tę kwotę z rąk Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity i posła Filipa Kaczyńskiego odebrał Burmistrz Augustyn Ormanty.

W naszych działaniach kierujemy się ideą zrównoważonego rozwoju. Dbamy o to, aby każdy zakątek w Polsce był doinwestowany. Dlatego właśnie powstał Rządowy Program Inwestycji Strategicznych, który zmienia życie mieszkańców na lepsze. Lokalne społeczności otrzymują fundusze na remont dróg, nowe przedszkola czy boiska sportowe, budowę wodociągów. Nowe miejsca pracy tworzą lepsze perspektywy –  to jest ten model życia, który staramy się na powrót tchnąć – chcemy życie tchnąć w te zapomniane powiaty, zapomniane gminy – mówi o Rządowym Funduszu Polski Ład premier Mateusz Morawiecki.

W Małopolsce jest blisko 90 gmin, w których zidentyfikowano grunty po byłych Państwowych Gospodarstwach Rolnych. Tu szczególnie potrzebna jest pomoc. Taką szansę dał Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i jego specjalne nabory skierowane do samorządów, w których funkcjonowały PGR-y. Dedykowane dla nich edycje to szansa na rozwój i stymulację rozwoju gospodarczego, a dla mieszkańców podnoszenie jakości życia. Dzięki edycji szóstej do Małopolski trafi prawie 209 mln zł na 87 inwestycji! Niemal 62 mln zł z tej puli to środki dla jednostek z powiatów: chrzanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego i wadowickiego – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x