fot. Agata Steifer/Centrum Nauki Kopernik

Naukobus i człowiek-układanka w Wadowicach na Małopolskiej Nocy Naukowców

Dzieci i młodzież, którzy 29 września odwiedzą w Wadowickie Centrum Kultury, będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce. Właśnie tego dnia w Wadowicach w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zapisy na udział w wydarzeniu – https://wck.wadowice.pl/noc-naukowcow/

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Malborku

Dla tych, którzy dzięki Naukobusowi rozbudzą ciekawość, będą głodni wiedzy i gotowi na fascynujące eksperymenty mamy dobrą wiadomość. Już 27 października właśnie w Wadowickim Centrum Kultury zostanie otwarta Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – miejsce pełne dotykalnych eksponatów, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi. Stacje badawcze to jednak nie wszystko – odkrywcy w każdym wieku w Strefie znajdą także Majsternię – przestrzeń, w której można samodzielnie lub w grupach mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi. SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomoże dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x