Czterysta lat minęło… pod takim hasłem można opisać zakończenie Dni Kalwarii 2017. Niedziela upłynęła pod znakiem pokazów i atrakcji historycznych. Rozpoczęto Zlotem Pojazdów Zabytkowych (który obszernie zrelacjonowaliśmy na Kalwaria24.pl), by później świętowanie przeniosło się zarówno na Stadion „Kalwarianki”, jak i do sali widowiskowej CKSiT, gdzie odbyła się Uroczysta Gala Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na „Kalwariance” można było zobaczyć pokazy walk, pokaz sprawności bojowej wojsk zaciężnych, pokaz artyleryjski. Na gości czekały stanowiska konkursowe (rzut toporkiem, strzelanie z łuku do rycerza, rzut sakiewką do rycerskiego hełmu, machina czasu – rycerska przebieralnia).  Nie zabrakło również zabaw plebejskich, a wśród nich: przeciągania liny czy wyścigów w nartach 3-osobowych. Dla najmłodszych wspaniała atrakcją było wesołe miasteczko i animacje skierowane do naszych pociech (takie jak np. malowanie słodkościami na waflach).

Nie mogło oczywiście zabraknąć pokazów artystycznych i sportowych, Niedzielne występy zainaugurowały lokalne zespoły (Chór Kobiet „Leńcze”, Zespół Regionalny „Sami Swoi” oraz Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii), występowały także dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z CKSiT.

O godz. 18:00 na scenę wyszła Margaret, która porwała kalwaryjską publiczność w takt swoich największych przebojów „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy „Just the Two of Us”.

Później odbyły się pokazy trochę starszych adeptów sztuki walki z kalwaryjskiego klubu Seido Yuku Karate, a także pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Alebabki” z Wadowickiego UTW.

Na zakończenie tegorocznych Dni Kalwarii wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych. Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii zakończyły pokaz sztucznych ogni. Miejmy nadzieję, że to nie koniec świętowania 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytelnikom dziękujemy za przesłanie zdjęć z Dni Kalwarii.

redakcja

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x