400 lat minęło…

Czterysta lat minęło… pod takim hasłem można opisać zakończenie Dni Kalwarii 2017.

Czterysta lat minęło… pod takim hasłem można opisać zakończenie Dni Kalwarii 2017. Niedziela upłynęła pod znakiem pokazów i atrakcji historycznych. Rozpoczęto Zlotem Pojazdów Zabytkowych (który obszernie zrelacjonowaliśmy na Kalwaria24.pl), by później świętowanie przeniosło się zarówno na Stadion „Kalwarianki”, jak i do sali widowiskowej CKSiT, gdzie odbyła się Uroczysta Gala Jubileuszu 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na „Kalwariance” można było zobaczyć pokazy walk, pokaz sprawności bojowej wojsk zaciężnych, pokaz artyleryjski. Na gości czekały stanowiska konkursowe (rzut toporkiem, strzelanie z łuku do rycerza, rzut sakiewką do rycerskiego hełmu, machina czasu – rycerska przebieralnia).  Nie zabrakło również zabaw plebejskich, a wśród nich: przeciągania liny czy wyścigów w nartach 3-osobowych. Dla najmłodszych wspaniała atrakcją było wesołe miasteczko i animacje skierowane do naszych pociech (takie jak np. malowanie słodkościami na waflach).

Nie mogło oczywiście zabraknąć pokazów artystycznych i sportowych, Niedzielne występy zainaugurowały lokalne zespoły (Chór Kobiet „Leńcze”, Zespół Regionalny „Sami Swoi” oraz Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii), występowały także dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z CKSiT.

O godz. 18:00 na scenę wyszła Margaret, która porwała kalwaryjską publiczność w takt swoich największych przebojów „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy „Just the Two of Us”.

Później odbyły się pokazy trochę starszych adeptów sztuki walki z kalwaryjskiego klubu Seido Yuku Karate, a także pokaz tańca w wykonaniu zespołu „Alebabki” z Wadowickiego UTW.

Na zakończenie tegorocznych Dni Kalwarii wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych. Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii zakończyły pokaz sztucznych ogni. Miejmy nadzieję, że to nie koniec świętowania 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej.

Czytelnikom dziękujemy za przesłanie zdjęć z Dni Kalwarii.

redakcja

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x