25 czerwca to pamiętna data dla miłośników motoryzacji w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ramach obchodu 400-lecia lokalizacji Kalwarii Zebrzydowskiej został odtrąbiony pierwszy kamień milowy, a dokładnie przywieźli go uczestnicy I Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Komandorem zlotu i jego głównym organizatorem był Piotr „Łysy Łoś” Żak. To dzięki jego staraniom do Kalwarii zjechały samochody których w swej kolekcji nie powstydziliby się naftowi szejkowie, czy sławne gwiazdy Hollywood. Jedną z ciekawostek, a zarazem najstarszym autem na zlocie, był samochód marki Tatra, nie zabrało marek sportowych i ekskluzywnych.

 

Pan Piotr przy wręczaniu nagród przyznał nawet, że ostatnie zgłoszenia wpłynęły wczoraj wieczorem.

Zlot był także swoistym fenomenem motocyklowym, gdyż na niewielu zlotach można zobaczyć tak piękną reprezentację tych pięknych pojazdów.

Serdeczna atmosfera spotkania była spowodowana wielką otwartością uczestników. Właściciele zabytkowych pojazdów w wielu przypadkach pozwalali zwiedzającym usiąść za kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Serdeczne podziękowania należą się także strażakom z Barwałdu Górnego, którzy zapraszali szczególnie najmłodszych zwiedzających do zabytkowego wozu strażackiego, przymierzenia hełmów oraz odpalenia ręcznej syreny alarmowej. Dla osób pewnych swego oka i ręki, została przygotowana także strzelnica ASG.

Nie można zapomnieć także o wolontariuszkach z Asertywne.pl, które pełne zapału pomagały organizatorom i liczyły głosy widzów w konkursie na najpiękniejszy samochód i motocykl Zlotu. Samochodem zlotu został Ford Mustang z 1966 roku, a motocyklem Harley Davidson 1980 pana Piotra. Gratulujemy!!!

Spotkanie ze sceny animował Rafał „Albin” Łęczyński.

A tak wygląda zlot okiem Panoramy Informacje:

 

 

Zapraszamy do przesyłania zdjęć ze zlotu, które dołączymy do tej fotogalerii.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x