33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w gminie Kalwaria

We czwartek 30 czerwca br. przez północno-wschodnie tereny gminy kalwaryjskiej przejadą uczestniczy 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Wyścig ten, drugi co do rangi w Polsce po Tour de Pologne rozgrywany jest pod honorowym protektoratem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jest on wspólnie organizowany przez NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Łódzka oraz Stowarzyszenie Olimpijczyków Polskich.

Na terenie gminy kalwaryjskiej kolarze rozegrają 3. etap wyścigu prowadzący z Jaworzna do Nowego Sącza o długości 207 km. Około godz. 15.10 kolarze wjadą od strony gminy Brzeźnica, gdzie w Nowych Dworach zaplanowano lotną premię, a w Paszkówce górską premię. Kolarze przejada kolejno przez Przytkowice, jadąc 1 km drogą wojewódzką nr 953 Kalwaria-Skawina, następnie skręcą w kierunku Leńcz i Podolan. Przez przejazd kolejowy na linii kolejowej nr 97 przejadą do Zarzyc Małych, a następnie wjadą na teren gminy lanckorońskiej, dojeżdżając przez Podchybie do drogi krajowej nr 52 w Izdebniku. W Izdebniku opuszczą drogę krajową, udając się przez Sułkowice w kierunku Myślenic.

Powiat wadowicki opuszcza około godz. 15.35. Należy spodziewać się, ze drogi zostaną zamknięte dla ruchu w kierunku przeciwnym do jazdy wyścigu z około półgodzinnym wyprzedzeniem, a porządku będzie pilnować Policja oraz druhowie-strażacy z OSP.

Andrzej Nowakowski
fot. obrazowe Franciszek Sarapata

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x