Zderzenie dwóch samochodów dostawczych w Kalwarii Zebrzydowskiej na wylotówce do Wadowic

Na drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej, na wylotówce w kierunku Wadowic zderzyły się dwa samochody dostawcze. Poszkodowane zostały co najmniej dwie osoby. Droga została całkowicie zablokowana. 

Na drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej, na wylotówce w kierunku Wadowic zderzyły się dwa samochody dostawcze. Poszkodowane zostały co najmniej dwie osoby. Droga została całkowicie zablokowana.

We wtorek (26.09) po godzinie 11:00 na drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej, na wylotówce w stronę Wadowic  w okolicach Czernej, doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj dwa samochody dostawcze na krakowskich i myślenickich rejestracjach. Oba pojazdy zostały bardzo mocno uszkodzone.

Kierujący volkswagenem lt jadąc w kierunku Wadowic na skrzyżowaniu z ulicą Czerną w celu uniknięcia najechania na tył jadącego przed nim samochodu wykonał manewr skrętu w prawo, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierową forda transita — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria, OSP Zebrzydowice, OSP Brody, policję a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zajęły się poszkodowanymi kierowcami. Jeden z nich został przetransportowany do wadowickiego a drugi do myślenickiego szpitala. Aby wyciągnąć jednego z nich z pokiereszowanego samochodu, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana i jak informują służby,droga była zamknięta przez około 3 godziny. Z tego powodu tworzą się tutaj potężne korki.

(PK) (wadowiceonline)
(zdjęcie: LB, Rb)

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x