22 turniej „O Najsprawniejszego Ucznia” szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego

W dniu 15 czerwca br. w odnowionej hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się już po raz 22. turniej „O Najsprawniejszego Ucznia” szkół ponadpodstawowych powiatu wadowickiego. W tym roku po raz pierwszy jego głównym organizatorem był kalwaryjski „Sokół” działający przy miejscowym liceum.

Turniej przybrał formę czwórmeczu. Oprócz drużyny gospodarzy wzięli w nim udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego z Wadowic, Zespołu Szkół nr 2 z Andrychowa oraz Zespołu Szkół Rolniczych z Radoczy. Każdy z uczestników turnieju musiał dwukrotnie pokonać gimnastyczny tor przeszkód, a do końcowej klasyfikacji liczył się najlepszy czas z obu prób. Przed rozpoczęciem turnieju odbył się krótki pokaz zespołu rytmicznego prowadzonego przez Monikę Estal, nauczycielkę WF z kalwaryjskiego liceum.

Po obliczeniu wyników okazało się, ze najszybciej pokonali tor przeszkód uczniowie ZS nr 2 z Andrychowa i oni też wygrali klasyfikację drużynową. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli: wśród chłopców Michał Płonka, a wśród dziewcząt Martyna Kaconyk (oboje z ZS nr 2 Andrychów). Sędzia głównym turnieju był Krzysztof Oleksy (liceum w Kalwarii).

Andrzej Nowakowski

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x