Wczoraj (19 sierpnia br.) Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Brzeźnica. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z wadowickiej komendy, którzy zabezpieczają miejsce. Powiadomiono saperów z VI Brygady Desantowo – Szturmowej z Krakowa, którzy zabezpieczą pocisk i przewiozą na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.
Policja apeluje o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami. W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.
About Author
You may also like
-
Majówka z Kobax – Święto Stolarstwa i Dobrych Relacji!
-
234. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uroczyste obchody w Gminie Kalwaria Zebrzydowska
-
Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jednego po użyciu alkoholu
-
Życzenia dla maturzystów od władz Powiatu Wadowickiego
-
Zaproszenie na Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej
-
Gmina Kalwaria Zebrzydowska z dotacją na doposażenie Świetlicy w Barwałdzie Górnym
-
Rozpocznij majówkę z Kalwarianką
-
Przychodnia Zdrowia w Kalwarii wniesie skargę od decyzji NFZ do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
-
To już pewne – od 1 maja świąteczna i nocna opieka zdrowia dla gmin Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Brzeźnica będzie w Brzeźnicy