Znaleziono niewybuch na terenie gminy Brzeźnica prawdopodobnie z II wojny światowej

Wczoraj (19 sierpnia br.) Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Brzeźnica. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna.

Wczoraj (19 sierpnia br.) Dyżurny Komendy Powiatowej Policji  w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na terenie gminy Brzeźnica. Znalezisko, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej ujawnił na jednej z leśnych dróg, spacerujący mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z wadowickiej komendy, którzy zabezpieczają miejsce. Powiadomiono saperów z VI Brygady Desantowo – Szturmowej z Krakowa, którzy zabezpieczą pocisk i przewiozą na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Policja apeluje o rozsądek w postępowaniu z tego typu znaleziskami.  W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, gdyż jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.  

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x